Pasek
Dzisiaj jest r. Imieniny:
Odwiedziło nas:1339gości.
Archiwum aktualności


60 Ogólnopolski Zlot PTP PTTK

INFORMUJEMY, ŻE ZGODNIE Z REGULAMINEM, Z DNIEM 1.09.2017 R., ZOSTAŁO ZAKOŃCZONE PRZYJMOWANIE ZGŁOSZEŃ NA 60 ZLOT PTP.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegóâ?łami organizacyjnymi:
Koncert

Kwiaty dla Pań - 9 marca 2017 r.

Zespół SĄSIEDZI ZZA MIEDZY powstał w październiku 2006 roku w Wyszeborzu k. Koszalina, na bazie Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie. Rozpoczynali karierę muzyczną jako zespół ludowy, choć na koncertach prezentują nie tylko tradycyjną muzykę ludową. W swoim repertuarze mają głównie utwory folkowe, ale też pieśni patriotyczne i biesiadne, a nawet kolędy i pastorałki. Odnieśli wiele sukcesów na regionalnych przeglądach współczesnej kultury ludowej m.in. na XII Festiwalu w Kamieniu Pomorskim (2008). W 2009 roku wyśpiewali "Złotą Malwę" w Drawsku Pomorskim, a w 2012 zajęli I miejsce na Siemionaliach w Bobolicach. Są niezrównani na corocznych, lokalnych przeglądach w Dobrzycy - w latach 2010, 2011 i 2012 zajęli II miejsce, ale już roku następnym otrzymali tamże Grand Prix - I miejsce w kat. zespołów i ten sukces powtórzyli w 2014 roku. SĄSIEDZI obecnie występują w składzie: Lilianna Krzywińska (kierownik), Adam Buszta (instruktor, akordeon), Jan Zalewski (wokalista) oraz Ewa Mazur, Małgorzata Łuczak, Jolanta Szczepankiewicz i Ewa Zalewska.

Wacek Nowicki - turysta z gitarą - w tym roku obchodzić będzie jubileusz "50 lat z piosenką turystyczną na szlaku". W koncercie 9 marca towarzyszyć mu będą Panie wywodzące się z Bandoski (instruktor Winfred Wojtan): Stenia Cuper, Ela Taborek i Bogusia Wasilewska. Będą romanse cygańskie, piosenki o kwiatach i wszystkich kolorach oczu zarówno Pań jak i Panów.

Radek Brzeziński najlepiej się czuje z poezją śpiewaną z Krainy Łagodności. Jest niezrównany zwłaszcza w piosenkach z repertuaru Wolnej Grupy Bukowina.

wstęp wolny

Koncert

Łukasz Majewski

"Poeta i kompozytor, czołowy bard piosenki autorskiej Rzeczypospolitej. Przygodę z poezją śpiewaną rozpoczął w roku 2001 w folkowym zespole Vergil van Troff oraz w zespole kaVka. Od roku 2005 występuje pod swoim nazwiskiem. Pisze również teksty dla innych wykonawców. W roku 2013 ukazał się jego debiutancki tomik poezji "WierszTaki dla dzieci". W tym samym roku premierę miała płyta "Mężczyzna z zakolami" z autorskim repertuarem, a w roku 2015 - płyta "Ad acta".

Dwukrotnie na Ogólnopolskim Turystycznym Przeglądzie Piosenki Studenckiej "Bazuna" jego kompozycje wykonane wraz z zespołami Vergil van Troff oraz kaVka otrzymały tytuł rajdowej piosenki roku - "Gdybyś latem zapytała" (2003) i "Piosenka o tym, jak to jest" (2004); za teksty autorskie otrzymał tamże nagrodę im. Janka i Jacka Stefańskich. Łukasz przez ostatnie dziesięciolecie był jurorem konkursów na przeglądach "Bazuna". Zdobywał także laury na innych przeglądach piosenki studenckiej, m.in. na łódzkiej "Yapie"; jest laureatem nagrody im. Wojciecha Bellona na 43 Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Twórczość Łukasza doceniła publiczność oraz jurorzy wielu ogólnopolskich festiwali piosenki literackiej oraz autorskiej. Trzykrotny laureat Złotej Piątki na Międzynarodowym Festiwalu Bardów w Warszawie, na 17 Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Artystycznej w Rybniku wyśpiewał Grand Prix. Laureat Złotego Prysznica - I miejsce w konkursie XIX Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia" w Radomiu, na kolejnej XX "Łaźni" otrzymał nagrodę publiczności - Diamentowy Prysznic. Laureat i innych przeglądów: 29 Ostrołęckich Spotkań z Piosenką Kabaretową OSPA, 8 Ogólnopolskiej Giełdy Piosenki Poetyckiej "Wieczorne nastroje", 5 Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Poetyckiej "O złote koło młyńskie". Jest też akcent regionalny: pierwsza nagroda i dyplom Ministra Kultury na Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" w Kołobrzegu. O sobie mawia: "już nie młody, ale cały czas obiecujący...".

wstęp 10 zł

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE na rok 2017

Uprzejmie informujemy, iż wysokość składek członkowskich w PTTK w roku 2017 wynosi:

 • 45 zł - składka normalna
 • 25 zł - składka ulgowa (rodzice conajmniej dwóch osób małoletnich, emeryci, renciści
 • 20 zł - składka ulgowa dla młodzieży szkolnej, studiującej i opiekunów szkolnych kół PTTK
 • 10 zł - składka ulgowa dla młodzieży szkolnej, studiującej i opiekunów szkolnych kół PTTK, zapisującej się do PTTK w miesiącu wrześniu

Wpisowe do PTTK:

 • 15 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,
 • 8 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),
 • 6 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.

Informacja szczegółowa dostępna w zakładce "Zapisz się do PTTK"

Spotkanie Wigilijne Działaczy PTTK

Wigilia 2014 W dniu 19.12.2016 r. o godz. 17.00 w świetlicy Oddziału Koszalińskiego PTTK odbędzie się Spotkanie Wigilijne Działaczy Oddziału Koszalińskiego PTTK.

Prosimy o potwierdzenie obecności: tel. 609 873-793 (J.Tokarz)

Zapraszamy serdecznie.Motomikolaje
Koncert

Krzysztof Jurkiewicz JURKIEL

Jeden z dwóch (obok Mariusza Kampera) liderów założonego w 1986 r. zespołu "Słodki Całus od Buby", znanego z prezentacji nurtu poezji śpiewanej rodem z "Krainy Łagodności" na najbardziej znanych studenckich festiwalach piosenki turystycznej, takich jak Yapa, Bazuna, Bakcynalia, Giełda w Szklarskiej Porębie, czy wreszcie Bieszczadzkie Anioły w Cisnej.

Zespół zdobywał laury także na studenckim festiwalu w Krakowie (1991 i 1995 r.), a w 2009 r. otrzymał I nagrodę na warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA.

W dorobku fonograficznym posiada ponad 14 płyt, nagranych z zespołami Słodki Całus od Buby, Smugglers, Szela, Gdańska Formacja Szantowa i Formacja, z projektem Słodki Całus - Bez Jacka (Ot Tak Po Prostu) i zespołem Broken Fingers Band.

Niezmiennie od lat występuje na scenie koncertu głównego OTPPS "Bazuna" - dwa lata temu (2014) obchodził tam jubileusz trzydziestolecia pracy twórczej, a w tym roku, wraz ze Słodkim Całusem od Buby, trzydziestą rocznicę działalności zespołu.

Jurkiel jest niezwykle aktywny, ostatnio najwięcej czasu spędza na przejazdach pomiędzy północną a południową Polską; 15 września wypromował nową kawiarnię artystyczno-muzyczną Topos w Sopocie, gdzie można Go zastać - koncertującego - raz w miesiącu. W międzyczasie zaliczył też koncerty w Wielkiej Brytanii, a 27 listopada wystąpi na Jesieni z Bazuną w gdańskim klubie "Kwadratowa". W Kawałku Podłogi zagra i zaśpiewa solo, oprócz piosenek turystycznych zaprezentuje ballady folkowe oraz szanty.

wstęp 10 zł

Koncert
BIURO NIECZYNNE W DNIU 31.10.2016

Informujemy, iż Biuro Oddziału w dniu 31.10.2016 będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy.

Koncert
Wędruj z nami ojczystymi szlakami - 01.10.2016
Miejsca kultu św. Jana Pawła II

Dnia 1 października 2016r. zapraszamy turystów indywidualnych na rajd pieszy miejscami, w których był papież Jan Paweł II, oraz gdzie znajdują się pomniki bądź tablice upamiętniające pielgrzymkę z 1991 r. Nasza wycieczka odbędzie się w ramach zdobywania odznaki "Miejsca kultu św. Jana Pawła II" a całość trasy będzie miała około 11 km.

Rajd rozpoczyna się o godz. 9.00 przy wejściu głównym do Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 92, a zakończy się około godz. 16.00 przy CEF ul. Seminaryjna. Powrót autobusem nr 9 do centrum miasta (bilet 2.90/1.45).

Organizatorzy: SKKT PTTK "PRESTO" - Emilia Raczyńska, Koło Terenowe - Kazimierz Raczyński

Zapisy i dodatkowe informacje: raczyk@gmail.com

GODZINY PRACY BIURA w miesiącu LIPCU i SIERPNIU 2016

Informujemy, iż Biuro Oddziału w miesiącu lipcu i sierpniu 2016 r. będzie czynne we wtorki w godz. 12-17. W innych porach proszę o kontakt telefoniczny:

 • tel. 510 155-516 (R.Brzeziński) również SMS
 • tel. 609 873-793 (J.Tokarz)

Za utrudnienia przepraszamy. W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy z Biurem Oddziału lub telefoniczny z członkami Zarządu.

Wędruj z nami ojczystymi szlakami - 06.07.2016
Z rycerzem Boninem, w poszukiwaniu skarbów

Wakacje SKKT PTTK "PRESTO" oraz Koło Terenowe zaprasza wszystkie zainteresowane osoby w dniu 6 lipca 2016 r. (środa) na drugi wakacyjny rajd pieszy, który tym razem powiedzie zielonym szlakiem "Kamieni Granicznych" z Bonina do Dzierżęcina.

Rajd rozpoczyna się w Boninie na pętli autobusowej o godz. 9.00, osoby które chcą dojechać z Koszalina zapraszamy o godz. 8:30 - postój busów na pętli autobusowej Armii Krajowej (za postojem taksówek koło Dworca PKP, w stronę ul. Morskiej). Wyjazd busem do Bonina 8:50 (bilet 3 zł). Zakończenie o godz. 14:30 w Dzierżęcinie na placu zabaw przy ul. Łąkowej. Istnieje możliwość powrotu do Koszalina autobusem MZK nr 2 (bilet 2,90 zł lub 1,45 zł).

Trasa rajdu 15 km: Bonin - Kościół św. Izydora - Szlak Kamieni Granicznych - Dzierżęcino.

W trakcie wędrówki będziemy poszukiwać skarbów (geocaching). Zwiedzimy także zabytkowy kościół św. Izydora w Boninie w ramach zdobywania regionalnej odznaki krajoznawczej "Szlakiem kościół gotyckich powiatu koszalińskiego i kołobrzeskiego".

Organizatorzy: SKKT PTTK "PRESTO" - Emilia Raczyńska, Koło Terenowe - Kazimierz Raczyński

Zapisy i dodatkowe informacje: http://presto.evenea.pl/ lub raczyk@gmail.com

Wędruj z nami ojczystymi szlakami - 25.06.2016
Miejsca kultu św. Jana Pawła II

Rajd

Wędruj z nami ojczystymi szlakami - 25.06.2016
Miejsca kultu św. Jana Pawła II

Wakacje SKKT PTTK "PRESTO" oraz Koło Terenowe zaprasza wszystkie zainteresowane osoby w dniu 25 czerwca 2016 r. na pierwszy wakacyjny rajd pieszy, który tym razem powiedzie czarnym szlakiem im. Jana Pawła II oraz leśnymi szlakami rowerowymi Gminy Sianów

Zbiórka o godz. 9:15 na parkingu przy ul. Słupskiej przy wejściu na teren Sanktuarium na Górze Chełmskiej. Zakończenie o godz. 15:00 w Sianowie. Trasa rajdu 15 km: Góra Chełmska - czarny szlak pieszy im. Jana Pawła II, leśne szlaki rowerowe Gminy Sianów, Jezioro Topiele, fragment Zachodniopomorskiej Drogi św. Jakuba, Park im. Powstańców Warszawskich oraz Plac Papieski w Sianowie. Indywidualny powrót busem godz. 15:40 lub 16:03 z Sianowa (koszt 3 zł).

Rajd wpisuje się w obchodzone w 2016 roku jubileusze: Roku Krajoznawstwa Polskiego, 750 lat Miasta Koszalina raz 25-lecia poświęcenia Sanktuarium Przymierza przez św. Jana Pawła II.

Podczas rajdu będziemy zdobywać Odznakę Krajoznawczą "Miejsca kultu Jana Pawła II".

Organizatorzy: SKKT PTTK "PRESTO" - Emilia Raczyńska, Koło Terenowe - Kazimierz Raczyński

Zapisy i dodatkowe informacje: raczyk@gmail.com

Zmiana miejsca zbiórki w dniu 27.02.2016 r.

Uprzejmie informujemy, iż nastąpiła zmiana miejsca zbiórki XVI Zimowego Rajdu Pieszego "SZLAKIEM NADMORSKIM". Wyjątkowo spotykamy się o godz. 8.50 na parkingu przy NETTO na ulicy Pileckiego w Koszalinie. Tam, przy pomniku Rotmistrza Pileckiego, odbędzie się krótka prelekcja na temat Żołnierzy Wyklętych, a następnie przejedziemy autokarami do Łaz. Powrót - meta tradycyjnie na parkingu nad przejściem podziemnym przy Dworcu PKP w Koszalinie.

SKŁADKI CZŁONKOWSKIE na rok 2016

Uprzejmie informujemy, iż wysokość składek członkowskich w PTTK w roku 2016 wynosi:

 • 45 zł - składka normalna
 • 25 zł - składka ulgowa (rodzice conajmniej dwóch osób małoletnich, emeryci, renciści
 • 20 zł - składka ulgowa dla młodzieży szkolnej, studiującej i opiekunów szkolnych kół PTTK
 • 10 zł - składka ulgowa dla młodzieży szkolnej, studiującej i opiekunów szkolnych kół PTTK, zapisującej się do PTTK w miesiącu wrześniu

Wpisowe do PTTK:

 • 15 zł dla osoby opłacającej składkę normalną,
 • 8 zł dla osoby opłacającej składkę ulgową (z wyjątkiem uczniów),
 • 6 zł dla uczniów do poziomu szkoły ponadgimnazjalnej włącznie.

Informacja szczegółowa dostępna w zakładce "Zapisz się do PTTK"

50. JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI RAJD PTTK "SZLAKIEM WALK I ARMII WP O KOŁOBRZEG"

W dniu 19.03.2016 r. odbędzie się w Kołobrzegu 50. JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI RAJD PTTK "SZLAKIEM WALK I ARMII WP O KOŁOBRZEG" w 71 rocznicę walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z morzem. Zapraszamy wszystkich chętnych na rajd rowerowy po Kołobrzegu.

Zbiórka na dworcu PKP 19.03.2016 r. - co do godziny zostanie podana po 13 marca gdyż wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów. Wyruszamy pociągiem do Kołobrzegu - bilety w obie strony każdy kupuje we własnym zakresie. Po przyjeździe do Kołobrzegu w zależności od godziny przyjazdu, albo rozpoczniemy zwiedzaniem albo udamy się na start rajdu godz. 09.45 - gdzie w Sali Klubu Wojskowego będzie zbiórka uczestników rajdu i otwarcie rajdu. Następnie udamy się na trasę rajdu. Punkty zwiedzimy wszystkie. Zmianie może ulec kolejność zwiedzania.

Trasa rajdu (rowerowa) - Miejski Szlak Fortyfikacji: ul. Łopuskiego - ul. Szpitalna (Brama Radzikowska) - ul. Kamienna (Batardeau) - ul. Rzeczna - ul. Wąska (Akademia Rycerska, Baszta Więzienna) - ul. Dubois (Baszta Lontowa) - park im. Jana Henryka Dąbrowskiego (fragmenty dawnych fortyfikacji) - ul. Bogusława X - ul. Jerzego - ul. Myśliwska - ul. Fredry (Fort "Wilczy", Fort "Kamienny Szaniec") - al. Nadmorska - Bulwar J. Szymańskiego (Fort "Ujście") - ul. Spacerowa - ul. Solna - ul. Zygmuntowska Zakończenie - poczęstunek - Restauracja "Karczma Solna").

Zgłoszenia i Wpisowe za uczestnictwo w rajdzie w wysokości 10 zł należy dokonać w Oddziale Koszalińskim do dnia 11.03.2016 r. (po przekroczeniu terminu zgłoszenia organizatorzy nie zapewniają świadczeń). Na mecie rajdu będzie można nabyć odznakę krajoznawczą "Twierdza Kołobrzeg". Koszt 12 zł. Ponadto będziemy się starali zaliczyć jak najwięcej obiektów do odznaki "Przyjaciel Kołobrzegu".

W razie jakichkolwiek pytań kontakt - Marcin Kruszczyński 792595599.

Życzenia 2015
GODZINY PRACY BIURA w dn. 22-23.12.2015

Informujemy, iż Biuro Oddziału w dn. 22-23.12.2015 r. będzie nieczynne. W pilnych sprawach w Oddziale proszę o kontakt telefoniczny:

 • tel. 510 155-516 (R.Brzeziński) również SMS
 • tel. 609 873-793 (J.Tokarz)

Za utrudnienia przepraszamy. W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy z Biurem Oddziału lub telefoniczny z członkami Zarządu.

POSUMOWANIE SEZONU NORDIC WALKING 2015

Reprezentant PTTK Koszalin Kazimierz Raczyński zakończył kolejny sezon zmagań sportowych Nordic Walking. W roku 2015 r. zdobył tytuł mistrza Pucharu Pomorza w kat. 30-39 na dystansie 10 km. Zawody w tej rywalizacji odbywały się w Sławnie, Czaplinku, Jarosławcu oraz Sztumie. Reprezentując nasz oddział na VII Mistrzostwach Polski Nordic Walking w Osielsku, zdobył III miejsce.

Kazimierz Raczyński brał także udział w Pucharze Polski oraz Pucharze Europy uzyskując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Zawody tego cyklu odbywały się w Hajnówce, Elblągu oraz Gdańsku. Uczestniczył także jako nasz reprezentant w Leśnej Piątce, oraz podczas biegu na 70-lecie I LO Dubois.

Mistrzostwa Polski

Mistrzostwa Polski

RAZEM NA SZLAKU - WAKACJE 2015

Koło Terenowe Oddziału Koszalińskiego PTTK oraz SKKT PTTK PRESTO zapraszają na trzecią w te wakacje wędrówkę koszalińskimi szlakami pieszymi. Tym razem idziemy szlakiem "Porwanego Księcia". Trasa około 13 km. Spotkanie 1 sierpnia (sobota) o godz. 9:30 przy byłej Fabryce Zapałek w Sianowie. Dojazd indywidualny. Z Koszalina można dojechać busami lub PKS. Wyjazd np. o godz. 8:20 z Armii Krajowej (były postój taxi Bagażowej) lub 8:55 bus DPP do Darłowa przy PKP i PKS. Cena biletu 3 zł..

Zakończenie o godz. 15:00 na Górze Piaskowej w Koszalinie ul. Gdańska. Podczas wędrówki dla chętnych szukanie skarbów geocaching (10 skrytek). Udział w imprezie bezpłatny.

Na zakończeniu losowanie upominków dla uczestników.

Kontakt do organizatora: Emilia i Kazimierz Raczyńscy tel. 508-81-41-31

Zapisy: http://presto.evenea.pl lub telefonicznie

Wycieczka

Zapraszamy na wędrówkę w dniu 18.07.2015 r.

Koło Terenowe Oddziału Koszalińskiego PTTK zaprasza w dniu 18.07.2015 r. (sobota) na pieszą wycieczkę na trasie Szczeglino - Pękanino (ok. 13 km). Na trasie m.in. przejdziemy ścieżką edukacyjną "Wysoka Górą" oraz odwiedzimy rezerwaty Sieciemińskie Rosiczki oraz Sieciemińskie Źródliska.

Zbiórka o godz. 7.35 na Dworcu PKS w Koszalinie - odjazd busem do Szczeglina. Powrót z Pękanina również busem.

Informacje pod nr tel. 666 118 178. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Warunki uczestnictwa:

 1. Udział w wycieczce jest bezpłatny - koszty biletów autobusowych ponoszą uczestnicy (w sumie ok. 10 PLN).
 2. Prowiant na wycieczkę każdy uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie.
 3. Członkowie PTTK z aktualnie opłaconą składką posiadają ubezpieczenie. Pozostali ubezpieczają się we własnym zakresie.
 4. Za osoby niepełnoletnie uczestniczące w wycieczce odpowiedzialni są ich prawni opiekunowie.
 5. Za ewentualne szkody powstałe podczas wycieczki odpowiedzialny jest ich sprawca i on winien jest ich naprawienia.
 6. W przypadku wybitnie nie sprzyjających warunków pogodowych wycieczka NIE ODBĘDZIE SIĘ.

Informaje dodatkowe:

Punkty na odznaki: OTP (13 pkt.), Turysta Przyrodnik - za wycieczkę przyrodniczą - 3 pkt., za 2 rezerwaty - 10 pkt. oraz 4 pkt. za ścieżkę edukacyjną "Wysoka Góra" w Pękaninie. Rezerwaty (Sieciemińskie Rosiczki oraz Sieciemińskie Źródliska) zalicza się również do odznaki krajoznawczej Regionu, podobnie jak kościół w Siecieminie, który ponadto liczy się do zdobycia odznaki "Szlakiem Kościołów Gotyckich Powiatu Koszalińskiego i Kołobrzeskiego".

GODZINY PRACY BIURA w miesiącu LIPCU 2015

Informujemy, iż Biuro Oddziału w miesiącu lipcu 2015 r. nie będzie miało ustalonych godzin pracy. Wszystkie zainteresowane osoby przed wizytą w Oddziale proszę o kontakt telefoniczny:

 • tel. 510 155-516 (R.Brzeziński) również SMS
 • tel. 609 873-793 (J.Tokarz)

Za utrudnienia przepraszamy. W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy z Biurem Oddziału lub telefoniczny z członkami Zarządu.

RAZEM NA SZLAKU - WAKACJE 2015

Koło Terenowe Oddziału Koszalińskiego PTTK oraz SKKT PTTK PRESTO zapraszają na drugą w te wakacje wędrówkę koszalińskimi szlakami pieszymi. Tym razem wspólnie 11 lipca (sobota) przejdziemy szlakiem "Kamieni Granicznych", oraz fragmentami ścieżki edukacyjne Nadleśnictwa Manowo "Wzgórza Morenowe". Trasa 12 km. Mile widziane osoby z kijkami Nordic Walking lub Trekking. Na zakończenie przy Nadleśnictwie Manowo wspólne ognisko. Zachęcamy do zabrania kiełbasek. Udział w imprezie bezpłatny.

Zbiórka uczestników w Koszalinie-Dzierżęcinie ul. Łąkowa przy Placu Zabaw o godz. 9:15. Można dojechać autobusem MZK linii 2. Odjazd z przystanku Zwycięstwa/Krakusa i Wandy naprzeciwko CH "Kosmos" o godz. 8:52. Cena całego biletu 2,90 zł. Zakończenie ok. godz. 14:30 w Manowie przy Nadleśnictwie. Powrót indywidualny do Koszalina - można skorzystać z busów z Manowa - cena 3 zł.

Kontakt do organizatora: Emilia i Kazimierz Raczyńscy tel. 508-81-41-31

Zapisy: http://presto.evenea.pl lub telefonicznie

Wycieczka

RAZEM NA SZLAKU - WAKACJE 2015

Wakacje Koło Terenowe Oddziału Koszalińskiego PTTK oraz SKKT PTTK "PRESTO" zapraszają serdecznie turystów indywidualnych a także zainteresowane osoby na pieszą wędrówkę "Pętlą Tatrzańską" (szlak żółty) połączoną z szukaniem "skarbów" geocaching (www.opencaching.pl, www.geocaching.com).

Impreza odbędzie się dnia 27 czerwca 2015 r. (sobota) w godzinach od 8:45 do 14.30. Zbiórka uczestników o godz. 8:45 na końcu ścieżki rowerowej przy wejściu do lasu koło głazu na ul. Gdańskiej (początek szlaku żółtego i niebieskiego). Zakończenie ok. godz. 14:30 na parkingu przy Górze Chełmskiej. Trasa wynosi 12 km i przebiega przez liczne wzniesienia powyżej 80 m.n.p.m.

Zapisy dla chętnych przez stronę internetową http://presto.evenea.pl lub telefonicznie. Udział bezpłatny.

Wędrówkę prowadzą: Emilia i Kazimierz Raczyńscy. Kontakt do organizatora: 508 81 41 31

Kolejne wakacyjne wędrówki z Kołem Terenowym i SKKT PTTK "PRESTO":

 1. 11.07.2015 r. "Szlakiem Kamieni Granicznych" ok. 12 km (szlak zielony). Zbiórka o godz. 9:15 w Dzierżęcinie na początku szlaku. Zakończenie ok. 14:30 w Manowie przy Nadlenictwie. Dojazd i powrót indywidualny. Autobus linii 2 MZK Koszalin, z Manowa Busy i Autobusy PKS.
 2. 01.08.2015 r. "Szlakiem Porwanego Księcia" ok. 13 km. (szlak niebieski). zbiórka o godz. 9:30 początek szlaku przy byłej Fabryce Zapałek w Sianowie. Zakończenie ok. 14.30 w Koszalinie przy Aquaparku. Dojazd indywidualny busem lub autobusem PKS.
Miejsca do grillowania na terenie Miasta Koszalina

OT Wykaz miejsc na terenie Miasta Koszalina, w których można organizować rodzinne (i nie tylko) spotkania przy grillu:

 1. Na terenie Góry Chełmskiej - przy boisku,
 2. Na terenie Góry Chełmskiej - Góra Piaskowa przy ul. Gdańskiej,
 3. Przy ul. Łubinów (Raduszka) - na terenie rekreacyjnym przy "Orliku",
 4. przy ul. Holenderskiej - na terenie rekreacyjnym przy "Orliku",
 5. przy ul. Podgórnej - na terenie rekreacyjnym za budynkiem MOPS-u.
XVI Zimowe Zawody na Orientację MROŹNO 2015 odwołane

Informujemy, iż XVI Zimowe Zawody na Orientację "MROŹNO 2015", które miały odbyć się w dniu 21.03.2015 r. zostały odwołane. Zgłoszone osoby poinformujemy telefonicznie o tej decyzji, a pozostałych zapraszamy na inne nasze imprezy, w tym i również InO organizowane w przyszłości. Przepraszamy.

Dokumentacja kadrowo-płacowa b. pracowników PTTK

Byłych pracowników PTTK w regionie koszalińskiem potrzebujących zaświadczeń o zarobkach w związku z ubieganiem się o świadczenia emerytalne prosimy o zapoznanie się z informacją dotyczącą przechowywania dokumentacji kadrowo-płacowej.

RADA ODDZIAŁÓW PTTK WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIEGO

Informujemy, iż z dniem 17.12.2014 r. Rada Oddziałów PTTK Województwa Zachodniopomorskiego została przeniesiona z Oddziału Wojskowego PTTK w Szczecinie do Oddziału Koszalińskiego PTTK. Prezesem Rady Oddziałów został kol. Józef Tokarz. Wszelką korespondencję prosimy kierować na adres Oddziału Koszalińskiego PTTK.

Piesza wycieczka szlakiem kościołów gotyckich powiatu koszalińskiego - 10 stycznia 2015

Z uwagi na niekorzystną pogodę jutrzejsy rajd zostaje odwołany i przełożony za tydzień, tj. 17.01.2015 r. O szczegółach poinformujemy.

W dniu 10.01.2015 r. Koło Terenowe Oddziału Koszalińskiego PTTK w Koszalinie zaprasza na Pieszą wycieczkę szlakiem kościołów gotyckich powiatu koszalińskiego Trasa Sianów - Pękanino ok. 13 km. Poprowadzi ją Józef Tokarz. Zgłaszać się można pod nr tel. 666 118 178. Szczegółowe informacje (m.in. miejsce zbiórki) zostaną podane po zamknięciu listy. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Warunki uczestnictwa:

 1. Udział w wycieczce jest bezpłatny - jedyne koszty to koszty transportu na start oraz powrotu z mety do Koszalina. Prowiant na wycieczkę każdy uczestnik zapewnia sobie we własnym zakresie.
 2. Każdy z uczestników na czas trwania wycieczki ubezpiecza się we własnym zakresie (dot. przede wszystkim osób nie zrzeszonych w Oddziale Koszalińskim PTTK lub zrzeszonych, ale nie mających opłaconej za 2014 rok składki członkowskiej). Członkowie PTTK z opłaconą składką za 2014 mają ważne ubezpieczenie od NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków) do dnia 31 marca 2015r.
 3. Za dzieci uczestniczące w wycieczce odpowiedzialni są ich prawni opiekunowie.
 4. Za ewentualne szkody powstałe podczas wycieczki odpowiedzialny jest ich sprawca i on winien jest ich naprawienia.
 5. W przypadku wybitnie nie sprzyjających warunków pogodowych (silny wiatr i/ lub długotrwałe opady deszczu) wycieczka NIE ODBĘDZIE SIĘ.
GODZINY PRACY BIURA w dniach 22-31.12.2014 r.

Informujemy, iż Biuro Oddziału w dniu 22-31 grudnia 2014 r. pracuje następująco:

 • 22.12 (poniedziałek) - nieczynne
 • 23.12 (wtorek) - nieczynne
 • 24.12 (środa) - nieczynne
 • 29.12 (poniedziałek) - nieczynne
 • 30.12 (wtorek) - nieczynne
 • 31.12 (środa) - nieczynne

Za utrudnienia przepraszamy. W pilnych sprawach proszę o kontakt mailowy z Biurem Oddziału lub telefoniczny z członkami Zarządu.

Spotkanie Wigilijne Działaczy PTTK

Wigilia 2014 W dniu 16.12.2014 r. o godz. 17.00 w świetlicy Oddziału Koszalińskiego PTTK odbędzie się Spotkanie Wigilijne Działaczy Oddziału Koszalińskiego PTTK.

Prosimy o potwierdzenie obecności: tel. 609 873-793 (J.Tokarz)

Zapraszamy serdecznie.NOWE UPRAWNIENIA KADRY PROGRAMOWEJ PTTK

OT W dniu 3 września 2014 r. Zarząd Oddziału Koszalińskiego PTTK ustanowił dwa uprawnienia kadry programowej Oddziału Koszalińskiego PTTK. Są to: Młodzieżowy Organizator Turystyki Oddziału Koszalińskiego PTTK oraz Organizator Turystyki Oddziału Koszalińskiego PTTK.

Chętne osoby chcące uzyskać ww. uprawnienia zapraszamy do kontaktu z Oddziałem Koszalińskim PTTK.

Szarża pod Krojantami 2014 - 7 września 2014

Organizatorzy obchodów 75 rocznicy szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami zapraszają na uroczyste upamiętnienie szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami. Tegoroczne obchody składać się będą z uroczystości patriotyczno-religijnych pod pomnikiem 18 Pułku Ułanów podczas których przemówienie wygłosi m.in. opiekun Izby Pamięci przy Zespole Szkół w Nowej Cerkwi - p. Kazimiera Szark, a uroczystość uświetni występ dzieci i młodzieży z szkoły. Tradycyjnie na polach w pobliżu miejsca historycznej bitwy będzie można zobaczyć widowisko historyczno-militarne "Szarża pod Krojantami 2014".

Oddział Koszaliński PTTK organizuje wyjazd na to wydarzenie. Koszt przejazdu (bus, autobus) zostanie podany po zebraniu chętnych osób. Zainteresowane osoby, w szczególności uczniów i młodzież, proszę o kontakt z kol. Marcinem Kruszczyńskim, tel. 792-595-599

Program:

7.09.2014 r.

CZĘŚĆ PATRIOTYCZNO-RELIGIJNA

10.45 - Wprowadzenie warty honorowej
- Wprowadzenie pocztów sztandarowych
- Podniesienie flagi państwowej na maszt hymn państwowy i hymn ułański

11.00 - Powitanie gości
- Składanie raportów przez kluby jeździeckie
- Wystąpienie opiekuna Izby Pamięci przy Zespole Szkół w Nowej Cerkwi, Ułanów oraz zaproszonych gości
- Apel Poległych salwa honorowa
- Składanie wieńców i kwiatów
- Występ dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Nowej Cerkwi

12.00 - Polowa Msza Święta
13.00 - Odprowadzenie pocztów sztandarowych

CZĘŚĆ PLENEROWA

13.30 - Przejście na pole szarży na widowisko historyczne "Szarża Pod Krojantami"
- prezentacja klubów jeździeckich
13.45 - Pokaz musztry szwadronu kawalerii
14.10 - Koncert Orkiestry Wojskowej z Elbląga
14.45 - Bieg ułański
15.00 - Prezentacja bryczek i powozów
15.15 - Inscenizacja szarży 18 Pułku Ułanów Pomorskich pod Krojantami z 1.09.1939 r.
15.55 - Wręczenie nagród za bieg ułański.
16.05 - Współczesne, polskie siły zbrojne. Szarża kawalerii powietrznej i pancernej.
17.00 - Prezentacja wszystkich uczestników widowiska.
17.10 - Występ Dziecięco-Młodzieżowego Zespołu CLONOVIA

Więcej informacji:

Krojanty

Rajd pieszy Szlakiem Św. Jakuba - 6 lipca 2014

Oddział Koszaliński PTTK zaprasza wszystkich chętnych koszalinian i nie tylko na Rajd pieszy Szlakiem Św. Jakuba w niedzielę 6 lipca 2014 r. Impreza będzie miała charakter spacerowy i udział jest bezpłatny. Rajd organizowany jest przy współudziale Centrum Kultury 105 w Koszalinie w ramach nowej koszalińskiej imprezy - Festiwal Pełnia Życia.

Spotykamy się o godz. 10.00 przed Amfiteatrem w Koszalinie. Trasę (ok. 10 km), która będzie wiodła przez Koszalin i wokół poprowadzą Przodownicy Turystyki Pieszej. Zakończenie Rajdu ok. godz. 12.30 na Jarmarku Jamneńskim na dziedzińcu Muzeum w Koszalinie.

Na Jarmarku swoją twórczością pochwalą się artyści ludowi i nieprofesjonalni z kilku województw Polski północnej. W ofercie, m.in. rzeźba w drewnie, malarstwo, haft, koronka, biżuteria, witraże, ceramika, gałgankowe przytulanki, zdrowa żywność - w tym domowy chleb, wędliny, nalewki i miody. Zbiory prezentować będą także koszalińscy i słupscy kolekcjonerzy. Atrakcją zaplanowanego na 6 lipca Jarmarku będzie występ koszalińskiego zespołu Ksylofon Kwartet, który w godz. od 12 do 16 w 5 wejściach będzie grać muzykę dla każdego - od klasyki po folk. Podczas lipcowego Jarmarku odbędą się także pokazy średniowiecznych rzemiosł: odlewnictwa, rogownictwa, snycerki, garncarstwa i - jako miłe uzupełnienie - średniowieczne gotowanie.

Więcej informacji:

Logo Pełnia życia

Odnawiamy szlaki piesze

Szlaki 2014 Oddział Koszaliński PTTK bierze w tym roku udział w zadaniu "Bezpieczne szlaki - wytyczanie, znakowanie i odnawianie pieszych i rowerowych szlaków." realizowanym przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie. W ramach zadania Znakarze Szlaków Pieszych Nizinnych z naszego Oddziału odnowią czerwony Koszaliński Szlak Nadmorski ZP-5c - na odcinku Dźwirzyno-Jarosławiec, łącznie 102,0 km.

Zadanie "Bezpieczne szlaki - wytyczanie, znakowanie i odnawianie pieszych i rowerowych szlaków" zostało dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w roku 2014.

KONKURS WIELODYSCYPLINOWY

Zawody Oddział Koszaliński PTTK ogłasza konkurs wielodyscyplinowy historyczno-obronny, dla kół, klubów, drużyn z opiekunami, drużyn szkolnych.

W skład konkursu wchodzą następujące dyscypliny:

 1. Plener malarski dot. Powstania Styczniowego obejmujący dwa tematy: batalistyczny i patriotyczna biżuteria żałobna.
 2. Marsz sprawnościowo-obronny z mapą, podczas którego na wyznaczonych punktach będą odbywały się różne konkurencje np.: strzelanie z wiatrówki, rzut lotkami i inne niespodzianki,
 3. Konkurs pieśni patriotycznej z okresu Powstania Styczniowego. Występy mogą być indywidualne - soliści, solista z zespołem i zespoły. Przykładowe pieśni patriotyczne można odszukać na stronie - Biblioteka pieśni patriotycznej.
 4. Konkurs wiedzy na temat Powstania Styczniowego. Zakres wiedzy dotyczył będzie informacji dołączanych do regulaminów rajdów od stycznia 2013 do maja 2014 roku.

Drużyny mogą liczyć od 5 do 20 osób.

Ta sama drużyna 5 osobowa może brać udział w wymienionych 4 dyscyplinach lub maksymalnie 20 osobowa w przypadku gdy po 5 osób bierze udział w jednej z dyscyplin.

Rywalizacja w pierwszych dwóch dyscyplinach odbędzie się 17 maja 2014 roku podczas rajdu "Zdobywamy siedmiomilowe buty". Rywalizacja w dyscyplinach 3 i 4 oraz podsumowanie konkursu i wręczenie pucharów, nagród i dyplomów odbędzie się na jednym z kolejnych rajdów.

Zwycięzcą konkursu zostaje ta drużyna, która uzyska największą sumę punktów z poszczególnych 4 dyscyplin.

Wycieczka szkoleniowa do Szczecina - 17.05.2014 r.

Klub Przewodników PTTK organizuje w dn. 17.05.2014 w godz. 07.00-19.00 autokarową wycieczkę szkoleniową do Szczecina. Chętnych do zwiedzenia najważniejszych zabytków Szczecina z przewodnikami serdecznie zapraszamy. Szczegółowe informacje i zapisy: każda środa w godz. 14.00-16.00 w siedzibie PTTK lub tel. 602-425-162 i 601-558-544.

VIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej "SZUM"

VIII Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Turystycznej "SZUM", który odbył się w dniu 1 lutego 2014 r. przyciągnął do Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach rzesze uzdolnionej młodzieży z całego województwa. Festiwal to autorski projekt nauczycieli, m.in. naszego wiceprezesa Radosława Siegiedy, z Zespołu Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach. W tym roku do udziału w nim zgłosili się uczniowie z aż 15 szkół podstawowych i gimnazjów, m.in. z Łekna, Dobrzycy, Tymienia, Mielna, Sarbinowa, Manowa, Darłowa , a także liceum im. Stanisława Dubois i Technikum Elektronicznego w Koszalinie. Nie zabrakło również podopiecznych koszalińskiego CK 105 oraz oczywiście gospodarzy - uczniów ZS w Mścicach. Tradycyjnie już od wielu lat jednym z fundatorów nagród był Oddział Koszaliński PTTK.

Na Festiwalu wystąpił również jako gość specjalny z PTTK - kol. Radosław Brzeziński, który wykonał kilka utworów z rep. Wolnej Grupy Bukowiny, m.in. "Nocna piosenka o mieście", "Nuta z ponidzia", "Piosenka wiosenna", "Pejzaże harasymowiczowskie", "Krzew forsycji" oraz "Trzecia miłość - żagle" z rep. Czerwonych Gitar. Kilka utworów można odsłuchać na kanale YT http://www.youtube.com/channel/UCWox3AIyf9rk1WupuLNLo3A.

Radosław Brzeziński

XV Zawody na Orientację "MROŹNO 2014"

Informujemy, iż została zmieniony termin XV Zawodów na Orientację "MROŹNO 2014" z dnia 15.03.2014 r. na tydzień wcześniej, czyli 08.03.2014 r. Za zmianę przepraszamy.

EGZAMINY DLA KANDYDATÓW NA PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI GÓRSKIEJ

PTG Komisja Egzaminacyjna ds PTG przy Pomorskiej Komisji Turystyki Gorskiej PTTK w Gdańsku informuje, że w związku ze zwołaniem przez ZG PTTK Krajowej Konferencji Aktywu Turystyki Górskiej PTTK na termin kolidujący z egzaminami dla kandydatów na PTG w Gdańsku - termin tych egzaminów zostaje przeniesiony na piątek 14 marca 2014 r. w siedzibie Oddziału Regionalnego PTTK Gdańsk, ul. Ogarna 72 (Krowia Brama). Początek egzaminów o godz. 17.00.

Termin składania wniosku - do 11 marca 2014 r.

Możliwe jest też dostarczenie wypełnionego wniosku bezpośrednio na egzamin, pod warunkiem wcześniejszego kontaktu z sekretarzem komisji: Krzysztof Nowak k.knovak@gmail.com (do 11 III 2014 r.).

Przypominamy o wymaganiach dla kandydatów na PTG:

 • wiek: min. 18 lat,
 • wykształcenie: min. średnie,
 • staż w PTTK: min. 2 lata,
 • mala złota GOT,
 • opinia macierzystego koła/klubu turystycznego PTTK (na wniosku).

Kandydaci na przodowników wypełniają wniosek o mianowanie (formularz do pobrania tutaj) oraz dołączają doń zdjęcie legitymacyjne.

Przodownicy rozszerzający się wypełniają wniosek o rozszerzenie (ten sam formularz), opinia klubu nie jest konieczna.

Proszę o przekazanie zaproszenia osobom zainteresowanym egzaminami w Waszych klubach, oddziałach i środowiskach turystycznych.

Z pytaniami należy zgłaszać się do Krzysztofa Nowaka k.knovak@gmail.com  można u niego uzyskać zestaw przykładowych pytań, pomoc przy weryfikacji GOT, oraz rozwianie wszelkich wątpliwości.

Materiały pomocne do przygotowania się do egzaminów są dostępne również na:

INSTRUKTORZY OCHRONY PRZYRODY

Foto Instruktorzy Ochrony Przyrody należący do Oddziału Koszalińskiego PTTK proszeni są o składanie sprawozdań z działalności w roku 2013, na podstawie pkt. 11 "Regulaminu Instruktora Ochrony Przyrody PTTK" do dnia 20.01.2014 r. w Biurze Oddziału Koszalińskiego PTTK ul. Dworcowa 4/4 lub pocztą elektroniczną.

Pobierz druk sprawozdania rocznego.

Marcin Kruszczyński
przewodniczący Oddziałowej Komisji Ochrony Przyrody

V SYLWESTROWY NORDIC WALKING

Kazimierz Raczyński z czasem 0:22:03 zajął II miejsce w kategorii M30-39 na dystansie 3 km podczas V Sylwestrowego Nordic Walking, który odbył się 28 grudnia 2013 r. w Koszalinie. W klasyfikacji ogólnej nasz przodownik turystyki pieszej zdobył 6 miejsce.

GRATULACJE!!!

Wyniki: http://www.tkkf.koszalin.pl/images/NW_SYL.pdf

TURYSTYKA ŁĄCZY POKOLENIA

Foto Rok 2014 w Polskim Towarzystwie Turystyczno-Krajoznawczym będzie przebiegał pod hasłem "Turystyka łaczy pokolenia". Mamy nadzieję, że włączycie się aktywnie całymi wielopokoleniowymi rodzinami.

GODZINY PRACY BIURA w dniach 23-25.12.2013 r.

Informujemy, iż Biuro Oddziału w dniu 23-25 grudnia 2013 r. pracuje następująco:

 • 23.12 (poniedziałek) - od 12 do 17
 • 24.12 (wtorek) - nieczynne
 • 25.12 (środa) - nieczynne

Za utrudnienia przepraszamy.

Życzenia
PRZODOWNICY TURYSTYKI KOLARSKIEJ

Foto Przodownicy Turystyki Kolarskiej należący do Oddziału Koszalińskiego PTTK, których ważność legitymacji PTKol. upływa z dniem 31.12.2013 roku proszeni są o składanie sprawozdań z działalności wraz z legitymacjami PTKol., na podstawie § 4 pkt 1 "Regulaminu przodownika turystyki kolarskiej PTTK" oraz punktu 6 "Zasad weryfikacji przodowników turystyki kolarskiej PTTK", w celu ich przedłużenia.

Sprawozdania czytelnie wypełnione (komputerowo lub pismem drukowanym) wraz z legitymacjami PTKol. prosimy składać w biurze Oddziału Koszalińskiego PTTK ul. Dworcowa 4/4 w terminie do dnia 31.01.2014 roku. Sprawozdania wypełnione pismem nieczytelnym będą zwracane bez przedłużenia legitymacji PTKol.

Pobierz Druk karty weryfikacyjnej.

Oddziałowa Komisja Turystyki Kolarskiej

Spotkanie Wigilijne Działaczy PTTK

W dniu 17.12.2013 r. o godz. 17.00 w świetlicy Oddziału Koszalińskiego PTTK odbędzie się Spotkanie Wigilijne Działaczy Oddziału Koszalińskiego PTTK. Zapraszamy serdecznie.

Posiedzenie Regionalnej Komisji Turystyki Pieszej 26.10.2013 r.

Informujemy, iż w dniu 26.10.2013 r. w świetlicy Oddziału Koszalińskiego PTTK w Koszalinie przy ul. Dworcowej 4/4 odbędzie się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Regionalnej Komisji Turystyki Pieszej przy Oddziale Koszalińskim PTTK.

Porządek obrad:
- godz. 10.00 - otwarcie zebrania, sprawozdanie RKTP
- godz. 12.30-16.00 - wycieczka krajoznawcza z cateringiem, zakończenie

Zgłoszenia telefoniczne - J. Tokarz - tel. 609 873-793 do dnia 18.10.2013 r. Wpisowe 10 zł na miejscu w Biurze Oddziału.

Informacja dodatkowa: W dniu 07 listopada 2013 r. odbędzie się egzamin eksternistyczny na uprawnienia przodownika turystyki kolarskiej w Szczecinie - kontakt Jerzy Winsze - tel. 501 230-975

Odnawiamy szlaki piesze

Foto Oddział Koszaliński PTTK bierze w tym roku udział w zadaniu "Bezpieczne szlaki - wytyczanie, znakowanie i odnawianie szlaków pieszych nizinnych i rowerowych" realizowanym przez Zarząd Główny PTTK w Warszawie. W ramach zadania Znakarze Szlaków Pieszych Nizinnych z naszego Oddziału aktualnie odnawiają następujące szlaki piesze:

 • ZP-111c Człopa - Nadarzyce na długości 100,0 km,
 • ZP-173y Stare Osieczno - Człopa na długości 19,9 km,
 • ZP-188y Podgaje - jez. Dobre na długości 82,5 km.

Zadanie "Bezpieczne szlaki - wytyczanie, znakowanie i odnawianie szlaków pieszych nizinnych i rowerowych" zostało dofinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w roku 2013

GODZINY PRACY BIURA w LIPCU I SIERPNIU

Informujemy, iż Biuro Oddziału w miesiącu lipcu i sierpniu 2013 czynne będzie wyłącznie w poniedziałki w godz. 12.00-17.00.

Rajd "W poszukiwaniu kwitnącego żarnowca"

Informujemy, iż została zmieniona godzina zakończenia Rajdu "W poszukiwaniu kwitnącego żarnowca" w dniu 08 czerwca 2013 r. z godziny 14.30 na 15.00.

Odznaka Przyrodniczo-Krajoznawcza
"Miłośnik Doliny Radwi, Chocieli i Chotli"

Foto Zapraszamy do zdobywania jednostopniowej Odznaki Przyrodniczo-Krajoznawczej "Miłośnik Doliny Radwi, Chocieli i Chotli". Odznaka ustanowiona została przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie oraz Zarząd Oddziału Koszalińskiego PTTK w ramach realizacji projektu pt. IV Ekologiczny Festyn Rodzinny "Radew - energia życia" Niedalino 2012 dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Celem ustanowienia odznaki jest popularyzacja walorów przyrodniczych, krajoznawczych i turystycznych obszaru Natura 2000 doliny Radwi, Chocieli i Chotli oraz zwrócenie uwagi na ochronę środowiska. Odznakę może zdobywać każdy turysta, który ukończył 5 rok życia.

Pobierz regulamin odznaki.

Zebranie kadry PTTK

W dniu 14.05.2013 r.(wtorek) w świetlicy Oddziału Koszalińskiego PTTK o godz. 17.00 odbędzie się zebranie kadry programowej PTTK (m.in. przodowników turystyki pieszej, kolarskiej). Na zebraniu zostaną poruszone bieżące tematy związane z organizacją imprez Oddziału PTTK.

Wycieczka szkoleniowa do Szczecinka

W dniu 11.05.2013 r. Klub Przewodników Turystycznych PTTK w Koszalinie organizuje wycieczkę szkoleniową do Szczecinka. W programie zwiedzanie Szczecinka (muzeum, miasto), godzinna wycieczka statkiem po Jeziorze Trzesiecko, obiad, zwiedzanie Skansenu Owadów w Lubnicy. Wszystkich chętnych zapraszamy. Liczba miejsc ograniczona. Informacja w biurze Oddziału PTTK tel. 94 342 46 41; kom. 662 007 122; kom.501 007 321.

XVIII Zjazd Oddziału Koszalińskiego PTTK

Zarząd Oddziału Koszalińskiego PTTK zawiadamia, że na dzień 16 marca 2013 r. zwołuje XVIII Zjazd Oddziału Koszalińskiego PTTK: I termin: godz. 10.00, II termin: godz. 10.30. Zjazd odbędzie się w Sali Klubowej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej w Koszalinie (niski parter) plac Polonii 1 Sprawozdanie z działalności Zarządu Oddziału za lata 2009-2012 jest dostępne w biurze Oddziału przy ul. Dworcowej 4/4. Godziny pracy biura: pon-wt w godz. 12-17, środa 11-16.

Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Terenowego

W dniu 20.01.2013 r. o godz. 14.00 w świetlicy Oddziału Koszalińskiego PTTK odbędzie się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Koła Terenowego. Jednocześnie ustala się drugi termin Zebrania w tym samym dniu na godz. 14.15. Zgodnie z przepisami §4 ust. 3 Ordynacji Wyborczej Walne zebranie koła lub klubu obradujące w drugim terminie jest władne do podejmowania uchwał bez względu na liczbę obecnych uprawnionych do głosowania. Uprzejmie prosimy o przybycie.

INSTRUKTORZY OCHRONY PRZYRODY

Foto Instruktorzy Ochrony Przyrody należący do Oddziału Koszalińskiego PTTK proszeni są o składanie sprawozdań z działalności w roku 2012, na podstawie pkt. 11 "Regulaminu Instruktora Ochrony Przyrody PTTK" do dnia 10.01.2013 r. w Biurze Oddziału Koszalińskiego PTTK ul. Dworcowa 4/4.

Pobierz druk sprawozdania rocznego.

Marcin Kruszczyński
przewodniczący Oddziałowej Komisji Ochrony Przyrody

Odznaka Turysta Ziemi Darłowskiej

TZD Oddział Koszaliński PTTK informuje, iż w Biurze Oddziału są już do nabycia Odznaki "Turysta Ziemi Darłowskiej". Zapraszamy do zdobywania Odznaki, a turystów, którzy mają zweryfikowane książeczki zapraszamy do zakupu.
VII Festiwal Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej "SZUM" - 17.11.2012 r.

W dniu 17.11.2012 r. w Zespole Szkół im. Ludzi Morza w Mścicach odbył się VII Festiwal Piosenki Turystycznej i Żeglarskiej "SZUM". Jednym ze sponsorów Festiwalu był Oddział Koszaliński PTTK, natomiast w Komisji zasiadł Prezes Zarządu Oddziału kol. Józef Tokarz. Zapraszamy do Reportażu z imprezy.

ZMIANA GODZIN PRACY BIURA

Od 01.11.2012 r. Biuro Oddziału czynne jest:

 • poniedziałek w godz. 12.00 - 17.00
 • wtorek w godz. 12.00 - 17.00
 • środa w godz. 11.00 - 16.00
Oddziałowa Komisja Turystyki Górskiej

GOT W dniu 30.10.2012 r. Zarząd Oddziału Koszalińskiego PTTK uchwałą nr 5 powołał Oddziałową Komisję Turystyki Górskiej. Skład Komisji dostępny w zakładce Komisje


NASZE IMPREZY NA SWIESZYNO.COM

Miło nam poinformować, iż zdjęcia z naszych imprez od niedawna również publikowane są na portalu www.swieszyno.com. Zapraszamy do oglądania.

POWRACAMY NA SZLAKI Z KOSZALIŃSKIM PTTK

LudzieWitamy po wakacyjnej przerwie. Mamy nadzieję, iż spędziliście miło wakacje na turystycznych szlakach, nie tylko na nizinach, a również w górach. Od września Biuro Oddziału PTTK ponownie zaprasza od wtorku do czwartku w godz. od 11 do 16. I już zapraszamy wszystkich na XXXIII Zlot Turystów PTTK z okazji Światowego Dnia Turystyki. Tym razem rozpoczniemy w Koszalinie i przez Wierzchomińskie Bagno dotrzemy do Wierzchomina. A to wszystko już 22 września. Zapraszamy!!!

RELACJA Z IMPREZY

VI Wojewódzki Zlot Aktywnych Krajoznawców Grudziądz

Foto W dniach 6-7.10.2012 r. w Grudziądzu odbędzie się VI Wojewódzki Zlot Aktywnych Krajoznawców. Podczas Zlotu będzie możliwość zdobycia Odznaki Krajoznawczej "Miłośnik Twierdzy Grudziądz". Z uwagi na dość uciążliwy dojazd pociągiem do Grudządza istnieje możliwość dojazdu samochodami. Osoby chętnie do wzięcia udziału w Zlocie proszone są o kontakt z Marcinem Kruszczyńskim (tel. 792595599). Pełen regulamin dostępny na stronie Oddziału PTTK w Grudziądzu.

Jubileuszowa Odznaka
"60 lat Turystyki Kolarskiej w PTTK"

Foto W związku z przypadającą w 2012 r. sześćdziesiątą rocznicą utworzenia Komisji Turystyki Kolarskiej PTTK, Zarząd Główny PTTK ustanowił okolicznościową Jubileuszową Odznakę "60 lat Turystyki Kolarskiej w PTTK" Skrót niektórych zasad:

 1. Odznakę można zdobywać jednokrotnie tylko na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej w okresie od 01.01.2012 r. do 31.12.2012 r.
 2. Odznaka jest jednostopniowa.
 3. Warunkiem zdobycia odznaki jest uzyskanie 100 punktów za udział w wycieczkach rowerowych, zgodnie z regulaminem KOT.
 4. Przy zdobywaniu odznaki nie obowiązuje punktacja dodatkowa KOT.
 5. Odznakę przyznają wszystkie Terenowe Referaty Weryfikacyjne KOT odnotowując ten fakt w prowadzonych rejestrach.
 6. Odznakę należy zweryfikować w terminie do 15 stycznia 2013 r.

Pełen regulamin Odznaki dostępny jest na stronie KTK ZG PTTK.

Odznaka jest dostępna w naszym Biurze w cenie 10,00 zł.

GODZINY PRACY BIURA w LIPCU

Informujemy, iż Biuro Oddziału w miesiącu lipcu czynne będzie wyłącznie w środy w godz. 11.00-16.00.

Jubileuszowa Odznaka "60 lat OTP"

Foto W związku z przypadającą w 2012 roku sześćdziesiątą rocznicą funkcjonowania systemu Odznak Turystyki Pieszej, Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK ustanawia okolicznościową odznakę "60 lat OTP".

 1. Odznakę można zdobywać na terenach nizinnych (określonych w regulaminie OTP) w okresie od 01.01.2012 do 31.12.2013.
 2. Odznaka jest jednostopniowa.
 3. Warunkiem zdobycia odznaki jest przejście 60 km zgodnie z regulaminem OTP.
 4. Na odznakę można również zaliczać punkty uzyskane przy okazji zdobywania innych stopni OTP oraz norm rocznych do odznak "Za Wytrwałość" i "Dla Najwytrwalszych".
 5. Odznakę przyznają wszystkie Terenowe Referaty Weryfikacyjne OTP odnotowując ten fakt w prowadzonych rejestrach.
 6. Ostateczna interpretacja regulaminu odznaki "60 lat OTP" przysługuje Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK.

Regulamin powyższy został przyjęty na posiedzeniu Komisji Turystyki Pieszej ZG PTTK w dniu 20 listopada 2011 r. i zatwierdzony przez ZG PTTK w dniu 17 grudnia 2011 r.

PRZODOWNICY TURYSTYKI PIESZEJ

Foto Komisja Turystyki Pieszej Zarządu Głównego PTTK przystąpiła do zweryfikowania posiadanej ewidencji przodowników turystyki pieszej i budowy elektronicznej bazy kadry. W związku z powyższym Regionalna Komisja Turystyki Pieszej w Koszalinie zwraca się z prośbą do wszystkich przodowników turystyki pieszej o włączenie się do akcji i przekazanie swoich danych osobowych w formie ankiety.
RKTP prosi o dostarczenie wypełnionych ankiet do końca maja 2012 r. na adres Biura Oddziału bądź drogą elektroniczną: poczta@koszalin.pttk.pl

Pobierz druk ankiety.

Józef Tokarz
przewodniczący Regionalnej Komisji Turystyki Pieszej

ROK 2012 ROKIEM TURYSTYKI ROWEROWEJ

LogoMiło nam poinformować, że Zarząd Główny PTTK w Warszawie ze względu na:

 • rolę jaką odgrywa turystyka rowerowa, jako aktywna forma spędzania czasu wolnego,
 • systematyczny rozwój sieci znakowanych szlaków rowerowych,
 • przypadający w roku 2012 jubileusz 60-lecia działalności Komisji Turystyki Kolarskiej.

na podstawie art. 28 ust. 1 pkt. 3 Statutu PTTK, swą uchwałą nr 209/XVII/2011 z 26 lutego 2011 r. ustanowił rok 2012 Rokiem Turystyki Rowerowej w PTTK.

Z tej okazji zapraszamy do zdobywania Jubileuszowej Odznaki "60 lat Turystyki Kolarskiej w PTTK".

Odwiedź również stronę poświęconą temu wydarzeniu: www.narowerze.pttk.pl

WRĘCZONO KRZYŻE ZASŁUGI

Zarząd Oddziału Koszalińskiego PTTK pragnie poinformować, że w dniu 16 grudnia 2011 r. w siedzibie Zarządu Głównego PTTK w Warszawie działacze Naszego Oddziału: kol. Marcin Kruszczyński oraz Radosław Brzeziński odebrali Brązowe Krzyże Zasługi, natomiast kol. Józef Tokarz uchonorowany został Srebrnym Krzyżem Zasługi. Odznaczenia zostały odebrane z rąk wiceminister Katarzyny Sobierajskiej - Podsekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki odznaczenia państwowe nadane przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego postanowieniem z dnia 26 października 2011 r. Przyznane je aktywnym działaczom Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego za działania na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa, ochrony środowiska oraz utrwalania tożsamości i pamięci narodowej.

Więcej zdjęć w Reportażach

Wręczenie odznaczeń

GODZINY PRACY BIURA

Informujemy, iż Biuro Oddziału w dniach 20-22 grudnia 2011 r. będzie nieczynne.

INSTRUKTORZY OCHRONY PRZYRODY

Foto Instruktorzy Ochrony Przyrody należący do Oddziału Koszalińskiego PTTK proszeni są o składanie sprawozdań z działalności w roku 2011, na podstawie pkt. 11 "Regulaminu Instruktora Ochrony Przyrody PTTK" do dnia 31.12.2011 r. w Biurze Oddziału Koszalińskiego PTTK ul. Dworcowa 4/4.

Pobierz druk sprawozdania rocznego.

Marcin Kruszczyński
przewodniczący Oddziałowej Komisji Ochrony Przyrody

GODZINY PRACY BIURA w dniu 2 listopada

Informujemy, iż Biuro Zarządu w dniu 2 listopada 2011 (środa) będzie nieczynne.

Szlak konny Pomorza Środkowego

Foto Regionalne Centrum Informacji Turystycznej działające w strukturze Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego zrealizowało projekt związany z wytyczeniem i oznakowaniem szlaku konnego na terenie gmin powiatu koszalińskiego.

Celem realizacji przedsięwzięcia jest podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu koszalińskiego poprzez wzbogacenie zagospodarowania turystycznego o oznakowany szlak konny oraz umożliwienie bezpiecznych przejazdów konnych pomiędzy gospodarstwami agroturystycznymi i ośrodkami jeździeckimi. Powstały szlak połączył Pomorze Środkowe ze szlakiem konnym Pojezierza Drawskiego.

W ramach zadania oznakowano 138,4 km szlaku przebiegającego od Włok w gminie Świeszyno poprzez tereny gminy Manowo i Sianów do nadmorskich Łaz oraz od miejscowości Przytok poprzez tereny gminy Polanów i Bobolice do Białego Boru. W celu promocji szlaku wydano folder z opisem i mapką przebiegu szlaku wraz z regulaminem korzystania ze szlaku oraz wykazem ośrodków jazdy konnej. Folder w ilości 2000 egzemplarzy ukazał się w wersji polskiej i niemieckiej. W Manowie, Skibnie, Krągu i Białym Borze zamontowano tablice w stelażu drewnianym z mapą powiatu koszalińskiego i zaznaczonym przebiegiem szlaku. Przy 10 gospodarstwach agroturystycznych na szlaku pojawiły się tablice ze schematem szlaku konnego. Zadanie zrealizowano przy aktywnym wsparciu ze strony poszczególnych samorządów oraz Nadleśnictw w Bobolicach, Manowie, Miastku, Karnieszewicach i Polanowie. Wykonawcą części z etapów projektu był Oddział Koszaliński PTTK.

Inicjatorem podjęcia starań o stworzenie szlaku była Pani Małgorzata Czabańska, właścicielka ośrodka jazdy konnej w Cewlinie. Wniosek przygotowany przez pracowników RCIT uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach otwartego konkursu ofert na zadania z zakresu turystyki w 2011 roku. Koszt zadania to kwota 40 279,93 zł., z tego otrzymana dotacja 25.459,65 zł. co stanowi 63,20% kosztów całkowitych projektu.

Więcej informacji na stronie www.it-pomorze.pl

43 Zlot Przodowników Turystyki Pieszej Województwa Zachodniopomorskiego

Odznaka Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnym już Zlocie Przodowników TP Województwa Zachodniopomorskiego, który odbędzie w Drawsku Pomorskim w dniach 14-16 października 2011 r.

Szczegóły imprezy w regulaminie.

INFORMACJA DLA OSÓB ZDAJĄCYCH EGZAMINY

Osoby zdające egzamin lub rozszerzające uprawnienia proszone są o przysłanie wypełnionego wniosku o przyznanie/rozszerzenie uprawnień Przodownika Turystyki Pieszej na adres:

Regionalna Komisja Turystyki Pieszej
przy Oddziale Koszalińskim PTTK
ul. Dworcowa 4/4, 75-541 Koszalin

w nieprzekraczalnym terminie do 31 sierpnia 2011 r.
Informacji udziela Kol. Józef Tadeusz Tokarz (tel. 609 873 793).

GODZINY PRACY BIURA W LIPCU I SIERPNIU 2011

Informujemy, iż Biuro Zarządu w miesiącach letnich lipcu i sierpniu czynne będzie raz w tygodniu w środy w godzinach od 11.00 do 16.30. Dyżury będa pełnili członkowie Zarządu.

XXIII Rajd Pieszy "Z WIZYTĄ U POMNIKÓW PRZYRODY"

Regulamin został uzupełniony o informację na temat tras rowerowych (2 warianty).

Obchody Światowego Dnia Ziemi

OdznakaObchody Światowego Dnia Ziemi, które co roku odbywają się 22 kwietnia, w 2011 roku obchodzone będą podczas Międzynarodowego Roku Lasów, ogłoszonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Tematem wiodącym będą lasy, hasło Dnia Ziemi '2011 - "las całkiem blisko nas".

Szczególnie w Polsce temat obchodów Światowego Dnia Ziemi związany z lasami ma mocne uzasadnienie, lasy stanowią prawie 30% powierzchni naszego kraju i wszelkie działania związane z ochroną przyrody na ich terenie i z prowadzoną tam gospodarką leśną mają wpływ na stan środowiska i przyrody naszego kraju. Zdecydowana większość polskich lasów to lasy państwowe, które zarządzane są przez Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe. Lasy Państwowe od 10 lat są partnerem podczas realizacji obchodów Dnia Ziemi w Polsce. Co roku podczas festynu Dnia Ziemi przygotowują ciekawą propozycję obejmującą wystawy, promocję przyrody, edukacji i turystyki leśnej, pokazują Leśne Kompleksy Promocyjne i zespoły muzyczne związane z lasami, w tym Orkiestrę Reprezentacyjną Lasów Państwowych.

Na terenie lasów występują wszystkie formy ochrony przyrody, w tym pomniki przyrody, rezerwaty, użytki ekologiczne, parki krajobrazowe i najwyższa forma ochrony przyrody w Polsce - parki narodowe. Prezentację Polskich Parków Narodowych jako jeden z ważniejszych punktów programu festynu Dnia Ziemi z dużym powodzeniem kontynuujemy od 2002 roku. Na terenie lasów znajduje się również znaczna część obszarów objętych europejską siecią ochrony Natura 2000. Lasy to częste miejsce naszego wypoczynku, rekreacji a także edukacji, ta prowadzona jest głównie na terenie 19 Leśnych Kompleksów Promocyjnych. Leśne Kompleksy Promocyjne utworzone zostały na obszarze całego kraju, pokazują różnorodność warunków siedliskowych, mnogość składu gatunkowego lasu i wielość pełnionych przez niego funkcji. W ramach LKP leśnicy promują zrównoważoną gospodarkę leśną, wspierają badania naukowe i prowadzą edukację leśną społeczeństwa. Należy także pamiętać, iż ok. 65% gatunków dzikiej fauny i flory to gatunki leśne. Warto pamiętać o roli historycznej lasu, las to miejsce, które przez tysiąclecia żywiło, odziewało, dostarczało opału i budulca - długo był fundamentem gospodarki. Tragiczna momentami historia Polski również na lesie odcisnęła swoje piętno, lasy polskie pełne są pamiątek po powstaniach listopadowym i styczniowym, pełne śladów po pierwszej i drugiej wojnie światowej.

Dziś jesteśmy mądrzejsi od wielu minionych pokoleń, wiemy jakie skutki niesie za sobą postępujące przez setki lat wylesianie i nieprzemyślana ingerencja człowieka w środowisko naturalne. Znając negatywne skutki możemy wyciągając odpowiednie wnioski nauczyć się postępować tak, aby jak najwięcej ocalić dla przyszłych pokoleń. Zarówno w skali makro, ogólnopolskiej poprzez wspomaganie działań edukacyjnych i ochronnych podejmowanych przez leśników, społeczną kontrolę na nimi, jak i w skali lokalnej, często osobistej - przez reagowanie na niewłaściwe zachowania w lesie np. wywóz śmieci do lasu. Podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ziemi chcemy razem z Państwem odkryć, poznać i ocalać Polski Las.

Grażyna Hodun
Koordynator obchodów Dnia Ziemi 2011

5 x R Rodzinny Rowerowy Regionalny Rajd na Raty
zdobywamy odznakę Rowerem Dookoła Koszalina
Odznaka Zapraszamy rodziny do zdobywania Odznaki Rowerem Dookoła Koszalina podczas rajdów w roku 2011. W kolejnych etapach będziemy pokonywać odcinki trasy zgodnie z regulaminem Odznaki. Na ostatnim rajdzie wręczymy odznaki i dyplomy potwierdzające zdobycie odznaki.
 1. Regulamin Odznaki Rowerem Dookoła Koszalina
Kurs na Opiekuna Przyrody PTTK
RTR2011 Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie nauczycieli i opiekunów szkolnych kół PTTK na kurs Opiekuna Przyrody PTTK. Pierwsze spotkanie, na którym omówione będą uprawnienia Opiekuna Przyrody PTTK odbędzie się na jednym z rajdów wiosennych. Program szkolenia będzie realizowany podczas kolejnych rajdów. Egzamin końcowy zostanie przeprowadzony w dogodnym terminie - na przełomie września i października 2011 r. Wszelkie niejasności będą omawiane na kolejnych rajdach.
 1. Ramowy program szkolenia na Opiekuna Przyrody PTTK
 2. Regulamin Opiekuna Przyrody PTTK
Rok Turystyki Rodzinnej w PTTK
RTR2011 Zarząd Główny PTTK ustanowił rok 2011 Rokiem Turystyki Rodzinnej w PTTK. Uprawiając rózne dyscypliny turystyki np. pieszą, kolarską zachęcamy całe rodziny do wspólnego wędrowania i poznawania uroków Ziemi Koszalińskiej.

Zapraszamy do zdobywania odznak rodzinnych:

 1. Dziecięca Odznaka Turystyczna PTTK
 2. Młodzieżowa Odznaka Krajoznawcza
 3. Rodzinna Odznaka Turystyczna "Mama, Tata, rower i ja"
 4. Odznaka turystyczno Krajoznawcza "Turysta Junior"
 5. Odznaka Turystyczno Krajoznawcza "Turystyczna Rodzinka"
Dodano: 2011.01.16 13:30
Kurs Przodownika Turystyki Kolarskiej

W dniu 28.01.2011 r. o godz. 16.00 organizowany jest Kurs Przodownika Turystyki Kolarskiej, który odbędzie się w świetlicy Oddziału. Odpłatność 70 zł. Kontakt: Tomasz Morawski (607 667-273). Lista osób po weryfikacji kandydatów zostanie przedstawiona do dnia 25.01.2011 r.
Dodano: 2011.01.05 13:30
XIX Zimowy Rajd Pieszy "W NIEZNANE"

Zapraszamy na XIX Zimowy Rajd Pieszy "W NIEZNANE" w dniu 15 stycznia 2011 r., gdzie będziemy wędrować trasą ... w nieznane.
Dodano: 2010.12.08 15:00
Koszykowe Spotkanie Wigilijne

W dniu 17.12.2010 r. o godz. 17.00 w świetlicy Oddziału organizowane jest Koszykowe Spotkanie Wigilijne dla kadry programowej (przodowników, instruktorów) Oddziału Koszalińskiego PTTK. Chętne osoby proszone są o przyniesienie zrobionej przez siebie lub zakupionej potrawy.
Dodano: 2010.11.22 15:00
WERYFIKACJA KADRY

Oddział Koszaliński PTTK zwraca się do wszystkich Przodowników, Instruktorów, Organizatorów Turystyki o przedłożenie legitymacji do dnia 29.12.2010 r. - termin ostateczny, celem weryfikacji aktualnego stanu kadry programowej PTTK. W przypadku niezłożenia legitymacji w w/w terminie może to skutkować nieprzedłużeniem uprawnień lub pozbawienie uprawnień kadry programowej.
Dodano: 2009.12.02 19:00
SKŁADKI CZŁONKOWSKIE 2010

Uprzejmie informujemy, iż wysokość składek członkowskich w roku 2010 za okres od 1.01 do 31.12.2010 r. wynosi:
 • 32,00 zł - składka normalna
 • 16,00 zł - składka ulgowa
 • 32,00 zł - składka karencyjna
 • min. 150zł - składka dla członków wspierających.
Jednocześnie informujemy, iż Zarząd Główny PTTK wprowadził w celu umożliwienia reaktywowania członkowstwa w PTTK w roku 60-lecia Towarzystwa składkę, zwaną Składką Karencyjną. Opłacenie jej w wysokości ww. powoduje zaliczenie do stażu członkowskiego okresu za który nie opłacono składek. Składki można opłacić w Biurze Oddziału.
Dodano: 2010.04.21 19:00
GODZINY PRACY BIURA

Od dnia 20.04.2010 uległy zmianie godziny pracy Biura. Szczegóły w Kontakt.
Wykonanie: Radosław Brzeziński 2002-2015