XXX Wysokokwalifikowany Nocny Rajd Pieszy"Sezam, Jesień i Ty"
9-10.10.2009 r.
Koszalin - Góra Chełmska

W imprezie uczestniczyło łącznie 130 osób w 9 patrolach: 7 drużyn harcerskich, w tym 5 z Koszalina, jedna z Polanowa i jedna ze Świdwina. Udział brały też drużyny Miejskiego Ośrodka Wychowawczego z Polanowa i Gimnazjum Gminnego z Sianowa. Organizatorzy z HKTP PTTK "SEZAM" im. A.Kamińskiego w liczbie 25 osób przygotowali nocną trasę biegnącą od Góry Chełmskiej (przy giełdzie) przez las do Sianówka, dalej do Maszkowa i poprzez Wykrzyknik następował powrót do Koszalina. Zakończenie odbyło się w Hufcu ZHP w Koszalinie. Na trasie było 8 punktów zadaniowych m.in. most linowy, przepłynięcie pontonem po rzece, tor sprawnościowy i punkt z fabułą. Pierwsze miejsce zajęła WDH "Dukat" z Koszalina. Drugie miejsce zajęła DHT "Wilki" ze Świdwina, a trzecie miejsce zajęła WDH "Czarna Kompania".

Autor relacji: Alicja Taraba, Zbigniew Szczepaniak