Pasek
Dzisiaj jest r. Imieniny:
Odwiedziło nas:95639gości.
Reportaże

XIX Rajd Młodzieży "Wiosna 2009"
25 kwietnia 2009r.
Koszalin - Góra Chełmska

Trasa: Ośrodek Nadawczy RTV - Ścieżka Przyrodniczo-Edukacyjna "Góra Chełmska" Nadleśnictwa Karnieszewice - Ośrodek Nadawczy RTV (8 km)

Komendant Rajdu: Aldona Szczepaniak
Prelekcja: Sylwia Raj - Nadleśnictwo Karnieszewice
Kierownik Trasy: Zbigniew Szczepaniak
Wsparcie: Bogna Szczepaniak
Współorganizator: Koło PTTK "17" przy Szkole Podstawowej Nr 17 w Koszalinie

W sobotę 25 kwietnia wielki ruch zapanował na Ścieżce Przyrodniczo-Edukacyjnej Góra Chełmska Nadleśnictwa Karnieszewice. Jej trasę przemierzali uczestnicy XIX Rajdu Młodzieży "Wiosna 2009" zorganizowanego przez Koło PTTK "17" przy Szkole Podstawowej Nr 17 w Koszalinie. W trakcie Rajdu turyści na trasie rozwiązywali zadania z posługiwania się kompasem i mapą. Dzięki przychylności pracowników Nadleśnictwa Karnieszewice, w tym w szczególności Nadleśniczej Pani Ewy Adamskiej, uczestnicy Rajdu otrzymali interesujące materiały oraz mieli też zapewnioną fachową opiekę ze strony pracowników Nadleśnictwa. Cały czas na trasie towarzyszyła młodzieży Pani Sylwia Raj z Nadleśnictwa, która przedstawiała interesujące zagadnienia przyrody i gospodarki leśnej oraz ciekawie wiązała treść tablic informacyjnych umieszczonych na trasie Ścieżki przez pracowników Nadleśnictwa z otaczającym je środowiskiem. Tu miejsce na brawa dla leśników za solidne tablice informacyjne. A grono młodzieży było bardzo liczne, bo ok. 170 osób. Na starcie stawili się bardzo licznie przedstawiciele szkół z Mścic, Dobrzycy, Tymienia, Jeżyczek i Sarbinowa oraz m.in. uczniowie koszalińskich szkół podstawowych nr 5 i 17. Było również grono turystów indywidualnych, a najmłodszy z uczestników liczył sobie pięć wiosen. Wszyscy przeszli trasę Ścieżki w doskonałych nastrojach i dzięki pomocy pracowników Nadleśnictwa Karnieszewice niewątpliwie wzbogacili swą wiedzę o tajemnicach, które skrywa las. Dowiodły tego również prawidłowe odpowiedzi na pytania w testach, jakie wypełniali uczestnicy Rajdu. Były, zatem po przejściu Ścieżki na zakończenie Rajdu i dyplomy, i słodycze dla uczestników.

Naprawdę słowa podziękowania należą się pracownikom Nadleśnictwa Karnieszewice za urządzenie i zagospodarowanie Ścieżki Przyrodniczo-Edukacyjnej Góra Chełmska oraz udzielone wsparcie, które umożliwiło młodzieży bardzo interesujące spędzenie sobotniego przedpołudnia przy pięknej słonecznej pogodzie. Dowodem tego jest również fakt, iż po informacji Pani Sylwii Raj o tym, że w Pękaninie jest druga Ścieżka Edukacyjna Nadleśnictwa, wśród turystów rozległy się głosy o chęci jej zwiedzenia.


wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

wiosna

Autor relacji: Zbigniew Szczepaniak
Zdjęcia: Bogna Szczepaniak


Powrót do spisu galerii

Wykonanie: Radosław Brzeziński 2002-2021