Pasek
Dzisiaj jest r. Imieniny:
Odwiedziło nas:95638gości.
Reportaże

XXII Rajd Pieszy "Z WIZYTĄ U POMNIKÓW PRZYRODY"
12.06.2010r.
Niedalino

2010_pomniki W dniu 12 czerwca 2010 po raz kolejny wyruszyliśmy na Rajd "Z wizytą u pomników przyrody". W imprezie wzięło udział ponad 97 osób wraz z obsługą, w tym: uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Koszalina i okolic, grupa rowerowa oraz liczna grupa turystów indywidualnych. Z parkingu przy Dworcu PKP w Koszalinie autokarami wyruszyliśmy przez Biesiekierz, Nosowo do Białogórzyna. W Białogórzynie zwiedziliśmy zabytkowy kościół p.w. Wniebowzięcia NMP. Z historią tego kościoła oraz miejscowości zapoznała uczestników p. Anna Łubniewska - przewodnik turystyczny PTTK Koszalin. Następnie piechurzy pod kierownictwem Przodownika TP Romana Jacewicza wyruszyli na trasę pieszą, a rowerzyści na trasę kolarską - prowadzili Marcin Kruszczyński i Zbigniew Szczepaniak.

Trasa piesza wiodła z Białogórzyna przez Wronie Gniazdo, Bardzlino do Niedalina. Trasa bardzo malownicza, z pięknymi, naturalnymi krajobrazami. Uczestnikom towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, cisza wokół. Aż trudno było uwierzyć, że w przeddzień wokół szalała burza z silnym wiatrem. Widać pogoda lubi turystów.

Na trasie został przeprowadzony konkurs przyrodniczo - krajoznawczy. Uczestnicy musieli się popisać wiedzą ekologiczną oraz ciekawostkami turystycznymi z trasy rajdu. Z licznej grupy wyłoniono zwycięzców:

  1. Bartosz Hoffman z Szkoły Podstawowej w Dobrzycy oraz Alicja Kowalska również z Szkoły Podstawowej w Dobrzycy
  2. Karolina Michalska z Szkoły Podstawowej w Dobrzycy
  3. Marcin Gurdak - Szkoła Podstawowa nr 17 oraz Natalia Grajper - Szkoła Podstawowa w Dobrzycy.

Na mecie w Niedalinie czekał na turystów termos z pysznym żurkiem. Można było też wziąć udział w II Ekologicznym Festynie Rodzinnym "RADEW - ENERGIA ŻYCIA" - spośród wielu atrakcji można by wymienić pokaz cięcia pni przez pilarzy, gaszenie pożaru z helikoptera, maszyny tartaczne, występy zespołów tanecznych i piosenkarskich. Na festynie oglądać można było także liczne stoiska ekologiczne, ciekawe zwierzęta, przejechać się bryczką lub konno i wziąć udział w licznych konkursach. O godzinie 14.30 turystów odwieziono do Koszalina.

2010_pomniki

2010_pomniki

2010_pomniki

2010_pomniki

2010_pomniki

2010_pomniki

2010_pomniki

2010_pomniki

2010_pomniki

2010_pomniki

2010_pomniki

2010_pomniki

2010_pomniki

Foto: Radosław Siegieda, Marcin Kruszczyński, Zbigniew Szczepaniak i inni
Tekst: Radosław Siegieda, Marcin Kruszczyński


Powrót do spisu galerii

Wykonanie: Radosław Brzeziński 2002-2021