Pasek
Dzisiaj jest r. Imieniny:
Odwiedziło nas:95639gości.
Reportaże
2011_zlotptp

XLIII Zlot Przodowników Turystyki Pieszej Województwa Zachodniopomorskiego

14-16.10.2011 r. - Drawsko Pomorskie

W dniach od 14 do 16 października br. w Drawsku Pomorskim gościliśmy uczestników 43 Zlotu Przodowników Turystyki Pieszej Województwa Zachodniopomorskiego. Była to jedna z większych i ważniejszych imprez w naszym województwie organizowana dla kadry programowej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W drawskim zlocie udział wzięło ponad 40-tu przewodników i przodowników turystyki pieszej uprawnionych do organizacji i prowadzenia rajdów i wycieczek krajoznawczych. Uczestnicy przyjechali z terenu całego kraju, m.in. z Łodzi, Bydgoszczy, Piły, Szczecina, Środy Wielkopolskiej, Radomia i Koszalina.

Uroczyste otwarcie zlotu nastąpiło w piątek w Ośrodku Kultury w Drawsku Pomorskim. Gości przywitał Burmistrz Zbigniew Ptak oraz Prezes drawskiego oddziału PTTK Zdzisław Chudy. Podczas spotkania wręczone zostały honorowe odznaki "Za zasługi dla turystyki" nadane przez Ministra Sportu i Turystyki. Otrzymały je dwie długoletnie działaczki PTTK z Drawska Pomorskiego: Pani Danuta Kuczakowska i Pani Wiesława Gręziak. O oprawę artystyczną zadbała Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą Tomasza Stawickiego.

Jeszcze tego samego dnia o godz. 20-tej odbyła się część szkoleniowa zlotu. Kilkanaście osób zdawało egzaminy na zdobycie i rozszerzenie uprawnień.

W sobotę odbyła się całodniowa wycieczka autokarowo-piesza, podczas której uczestnicy poznali piękno okolic Drawska Pomorskiego. Tematem przewodnim wycieczki były ścieżki przyrodnicze, a głównym punktem zwiedzanie Poligonu Drawskiego. Dłuższą chwilę przerwy w zwiedzaniu turyści mieli w Kwaterze Myśliwskiej "Dzikowo", gdzie czekało na nich ognisko i posiłek w postaci kiełbasek.

Niedziela natomiast była przeznaczona na zwiedzanie miasta. Uczestnicy zlotu zapoznali się z historią, zabytkami i najciekawszymi miejscami w Drawsku Pomorskim. Gości po mieście oprowadzał i ciekawie opowiadał Pan Romuald Kurzątkowski.

Impreza zorganizowana wspólnie przez drawski Oddział PTTK i Urząd Miejski w Drawsku Pomorskim okazała się bardzo udana. Wszyscy byli zadowoleni i wynieśli z pobytu w naszym mieście wiele pozytywnych wrażeń. Podkreślali piękno miasta i okolic oraz sprawną organizację.

Organizatorzy dziękują za pomoc i wsparcie: Burmistrzowi Zbigniewowi Ptakowi, Dyrektorowi ZSP nr 2 Romualdowi Kurzątkowskiemu, Dowódczy CSWL płk. Markowi Gmurskiemu, Nadleśniczemu Zbigniewowi Łukomskiemu oraz Wioletcie Komorowskiej, Annie Tratnerskiej-Łojek i Tomaszowi Stawickiemu.

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

2011_zlotptp

Autor tekstu: Paweł Górzyński
Zdjęcia: Mariusz Ziemecki
(Oddział PTTK w Drawsku Pomorskim)


Powrót do spisu galerii

Wykonanie: Radosław Brzeziński 2002-2021