Pasek
Dzisiaj jest r. Imieniny:
Odwiedziło nas:95636gości.
Reportaże

XXII Wielodyscyplinowy Rajd Młodzieży
"WIOSNA 2012"
21.04.2012 r. - Sieciemino

Z okazji Światowego Dnia Turystyki w dniu 22 września 2012 r. odbył się XXXIII Zlot Turystów PTTK Regionu Koszalińskiego. W Zlocie dofinansowanym przez Urząd Miejski w Koszalinie udział wzięło 330 osób, w większości byli to uczniowie koszalińskich szkół, a także rodziny z naszego miasta. Po raz pierwszy w imprezie wzięli udział także członkowie nowo powstałego Koła PTTK "Pomorze" w Sulechowie. Komendantem Zlotu był Prezes Zarządu Oddziału Koszalińskiego PTTK Józef Tokarz. Rajd rozpoczął się o godz. 9:00 zbiórką uczestników na parkingu przy Dworcu PKP, następnie wszyscy uczestnicy zostali przewiezieni autokarami do Biesiekierza, gdzie rozpoczynała się trasa piesza rajdu. Całość trasy liczyła 10 km i przebiegała otuliną rezerwatu "Wierzchomińskie Bagno" do miejscowości Wierzchomino. Uczestnicy rajdu poznawali uroki przyrodnicze Koszalina i okolic, gmin Będzino i Biesiekierz a także zdobywali punkty na odznaki turystyczne.

Podczas jednego z postojów w lesie odbyło się spotkanie z leśniczymi Nadleśnictwa Gościno, którzy omówili temat dotyczący drzewostanu i sposobu jego pozyskiwania, a także opowiedzieli o swojej pracy. Uczestnicy rajdu mogli obejrzeć także pokaz skór, poroży oraz broni myśliwskiej. Dzięki firmie "Las-Kalisz" odbyło się także pieczenie kiełbasek na ognisku.

Dalsza część trasy przebiegała otuliną rezerwatu, o którym opowiadał Przodownik Turystyki Pieszej PTTK, a także nauczyciel ZS w Mścicach Radosław Siegieda. Rajd zakończył się w Wierzchominie na terenie Koła Łowieckiego "Dzik". Tutaj każdy otrzymał ciepły posiłek, stempel rajdowy, a Przodownicy przyznawali punkty na odznaki. Odbył się także konkurs krajoznawczy z nagrodami. Na zakończenie uroczyście wręczono zdobyte przez turystów odznaki turystyki kwalifikowanej, tj. "Siedmiomilowe Buty", "Odznaki Turystyki Pieszej", "Dziecięcą Odznakę Krajoznawczą" i dyplomy uczestnictwa. W Zlocie wziął także udział Prezes Rady Oddziałów PTTK Województwa Zachodniopomorskiego Przemysław Jaskuła, który wręczył dla działaczy pięć medali "Za zasługi w rozwoju turystyki i krajoznawstwa" oraz piętnaście dyplomów uznania "za aktywną działalność turystyczno-krajoznawczą na rzecz społeczeństwa województwa zachodniopomorskiego".

Autor zdjęć: Zbigniew Szczepaniak, Radosław Brzeziński, Anna Michalczyk


Powrót do spisu galerii

Wykonanie: Radosław Brzeziński 2002-2021