XXIII Zimowy Rajd W NIEZNANE
7.02.2015 r.

Trasa Przebieg: Maszkowo - Bonin (11 km)
Meta: Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie
Liczba uczestników: 152 osoby
2015_wnieznane
Komenda
Rajdu:
Komendant: Roman Jacewicz
Przodownicy TP: Józef Tokarz,Radosław Siegieda
Konkurs krajoznawczy:Krystyna Karpowicz
Sekretariat: Danuta Cudzik
Obsługa mety: Radosław Brzeziński
Współorganizatorzy Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie
Punktacja:
Odznaka Turystyki Pieszej: 11 pkt
Odznaka Turysta Przyrodnik: 7 pkt
- Rezerwat przyrody "Jezioro Lubiatowo" - 5 pkt
- Park Podworski w Boninie - 2 pkt
Odznaka PTTK Geocaching Polska:
Podczas trasy rajdu można było znaleźć 6 skrytek.

Ponad 170 osób zgromadził na swojej trasie XXIII Zimowy Rajd Pieszy "W NIEZNANE" zorganizowany w dniu 7 lutego 2015 roku przez Zarząd Oddziału Koszalińskiego PTTK. Organizatorzy przygotowali trasę liczącą ok. 11 km, która rozpoczynała się w Maszkowie. Tym razem uczestnicy wędrowali czerwonym szlakiem pieszym im. Józefa Chrząszczyńskiego, który pierwszego przewodnika turystycznego w Koszalinie, a także organizatora pierwszych struktur PTTK w Koszalinie. Niedługo po wyjściu szlak został przecięty zielonym szlakiem pieszym Kamieni Granicznych, które w przeszłości wyznaczały granice Koszalina. Po lekkim zboczeniu z trasy głównej można było zobaczyć kamień graniczny nr 2. Na trasie rajdu zlokalizowano kilka skrytek, tzw. geokeszy - amatorzy tej zabawy mogli odszukać je zyskując kilka punktów do Odznaki PTTK Geocaching Polska. Maszerując dalej czerwonym szlakiem odwiedzili Rezerwat Przyrody "Jezioro Lubiatowskie". Z przydrożnych tablic można było dowiedzieć się wielu interesujących informacji przyrodniczych. W pobliżu Bonina pożegnano czerwony szlak idąc dalej nasypem kolejki wąskotorowej - zielonym szlakiem Kamieni Granicznych - aż na metę rajdu do Internatu Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Boninie. Na mecie rajdu na wszystkich zmarzniętych turystów czekał gorący posiłek - mimo niewielkiej ilości śniegu jednak troszkę wiało. Najmłodsi z grup szkolnych wzieli udział w tradycyjnym konkursie krajoznawczym. Na koniec imprezy turystycznym pożeraczom wiedzy wręczono nagrody, zdobywcy odznak uroczyście odebrali zasłużone odznaki turystyczne a każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom. Również w uroczysty sposób powitano nowych członków PTTK - ci otrzymali legitymacje członkowskie. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie - Szlakiem Nadmorskim.

Wyniki konkursu krajoznawczego:

Grupa młodsza (do klasy IV szkoły podstawowej):

1. nie przyznano
  2. Grzegorz Tokarek (SP 17 w Koszalinie)
  3. nie przyznano

Grupa starsza (powyżej kl. IV szkoły podstawowej):

1. nie przyznano
  2. nie przyznano
  3. Magdalena Zielińska (SP 17 w Koszalinie), Kalina Maj (SKKT PTTK "Presto" przy ZPSM w Koszalinie)