• 2024-05-11 -
    43. Rajd Pieszy ZDOBYWAMY SIEDMIOMILOWE BUTY

Koła i kluby turystyczne

Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK jest formą zajęć pozalekcyjnych szkoły. Poprzez udział w nim uczniowie będacy członkami PTTK rozwijają zainteresowania krajoznawcze i turystyczne. Pod opieką swoich nauczycieli-społecznych opiekunów SKKT poznają swoje miasto, okolicę, region, obiekty kultury narodowej, pomniki przyrody, zdobywają odznaki krajoznawcze i turystyczne, opiekują się powierzonymi klubowi zabytkami, pomnikami przyrody oraz organizują w czasie ferii zimowych i wakacji, np. obozy wędrowne.

4THDNS "DREPTUSIE"

przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Koszalinie

SKKT PTTK "17"

przy Szkole Podstawowej nr 17
w Koszalinie

SKKT PTTK "PRESTO"

przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie

Dla członków PTTK, zainteresowanych uprawianiem wybranej dyscypliny turystyki kwalifikowanej stworzono przy naszym Oddziale kluby specjalistyczne, działające na prawach koła PTTK. Do zadań klubów należy popularyzowanie turystyki i krajoznawstwa, zasad kultury uprawiania turystyki w ogóle i dobrych obyczajów związanych z dyscypliną preferowaną przez dany klub, a w szczególności:

• organizowanie i ułatwianie członkom oraz sympatykom uprawiania turystyki oraz zdobywania odznak turystycznych;
  • organizowanie szkolenia własnego oraz kierowanie członków klubu na kursy i obozy szkoleniowe wyższych stopni, prowadzone przez PTTK oraz inne organizacje;
  • organizowanie wycieczek, imprez i wypraw oraz ułatwianie członkom udziału w imprezach innych ogniw PTTK i stowarzyszeń;
  • organizowanie życia kulturalno-towarzyskiego dla członków i sympatyków klubu.

Wszechstronne możliwości organizowania i ułatwione uprawianie wybranej dyscypliny turystyki sprawia, iż kluby skupiają najbardziej doświadczonych turystów i działaczy PTTK. Spośród nich rekrutują się członkowie specjalistycznych komisji oddziałowych kształtujących program działania poszczególnych dziedzin krajoznawstwa i turystyki oraz całego Towarzystwa.

Koło PTTK przy Instytucie Ziemniaka

Koło Terenowe