HKTP PTTK “SEZAM” na 52. RAJD ARSENAŁ “JAK LECI?”

W dniach 24-26 marca w Warszawie odbył się 52 Rajd Arsenał “Jak leci?”, w którym udział wzięli nasi harcerze z Harcerski Klub Turystyki Pieszej PTTK “Sezam” im. A. Kamińskiego
Tegoroczny rajd był edycją historyczną, gdyż były to obchody, okrągłej 80. rocznicy Akcji pod Arsenałem.
Po raz pierwszy Sezam wystawił do arsenałowej rywalizacji trzy patrole – dwa w kategorii Harcerzy Starszych i jeden w kategorii Wędrowniczej.
Wysiłek się opłacał, gdyż wszystkie trzy partole zostały laureatami Rajdu!💪 W kategorii Harcerzy starszych zajęli pierwsze i drugie miejsce, a w kategorii wędrowniczej drugie.
Warto zaznaczyć, że w rywalizacji na tych dwóch trasach wzięło udział niemal 90 drużyn z całej Polski.

Serdecznie gratulujemy 👏

——-

Tego roczna edycja, jak już pisaliśmy, była historyczna. Obchody, okrągłej 80tej rocznicy Akcji pod Arsenałem, wiązały się jeszcze z niezwykłym i zaszczytnym dla naszego Kluby wyróżnieniem.
W miejscu Akcja pod Arsenałem w jej 80tą rocznicę Harcerski Klub Turystyki Pieszej PTTK „Sezam” im. Aleksandra Kamińskiego „Za zasługi dla upamiętnienia pierwszej akcji zbrojnej Szarych Szeregów” na wniosek kapituły medalu został przez Komendanta Hufca ZHP Warszawa-Mokotów odznaczony:
Medalem im. Jerzego Kazimierczuka
„ZA ZASŁUGI DLA RAJDU ARSENAŁ”.

Medal w imieniu Klubu odebrał drużynowy Sezamu druh Maciej Szulc.
Medal jest uhonorowaniem dwudziestu siedmiu lat pracy harcerzy i harcerek Sezamu z rożnych pokoleń. Tych którzy rozpoczęli Arsenałową przygodę Sezamu w roku 1996, tym którzy odbierali pierwszą figurkę Małego Powstańca w roku 1997 i tym którzy kontynuowali w Sezamie arsenałowe tradycje uczczenia bohaterów książki naszego Patrona przez kolejne lata działania Klubu. Jest też uhonorowaniem wszystkich tych Przyjaciół Sezamu którzy nas w tym wspierali. Ten medal jest dla Was wszystkich!
Cieszymy się, że nasz, wspólny wysiłek został dostrzeżony i tym bardziej jesteśmy niezwykle dumni, że zostaliśmy nim wyróżnieni jako pierwsza drużyna w historii nadawania medalu.