Koncert charytatywny dla Mateusza Szczepańskiego – 10.03.2023 r.

W piątek 10.03.2023 r. w Centrum Kultury Studenckiej Kreślarnia odbył się Koncert Charytatywny dla Mateusza Szczepańskiego. Politechnika Koszalińska we współpracy z Fundacją “Zdążyć z Miłością” zorganizowała wydarzenie, do którego z radością dołączyliśmy. Cały dochód zasilił pulę środków na opłacenie niezbędnej rehabilitacji Mateusza, który jest podopiecznym Fundacji “Zdążyć z Miłością”. Dokładna kwota uzyskanych dochodów wkrótce zostanie ogłoszona. Na scenie Centrum Kultury Studenckiej “Kreślarnia” wystąpiły aż trzy zespoły, a całość koncertu i licytację wartościowych fantów i voucherów profesjonalnie poprowadził Arek Wilman – dziennikarz Polskiego Radia Koszalin.

Wystąpiły aż trzy zespoły:
  • Reservoir Basterds to młody zespół, który dopiero niedawno miał okazję pierwszy raz zagościć na scenie. Grają metal, jednak nie zamykają się na jeden gatunek i czerpią garściami z różnych stylów muzycznych. Tworzy go czwórka samouków – Jakub Dembicki (gitara rytmiczna oraz wokal), Antoni Wysocki (gitara prowadząca), Robert Jarosz (gitara basowa) i Jakub Wolski (perkusja).
  • Czerwoną Piłeczkę tworzy trzech przyjaciół – Adam Bińczyk, Radek Muszyński i Artur Skibiński. Muzyka w ich wydaniu to instrumentalna podróż po zakamarkach różnych gatunków i rodzajach muzycznych opartych w głównej mierze na stylistyce rockowej.
  • WHOISWHO to muzyczny byt powołany do życia, za którym stoją: Jakub Staniak, Aleksander Pelc, Filip Skaziński i Bartek Rogaliński. Definiują się jako kwartet nie-jazzowy z pogranicza rocka alternatywnego i muzyki rozrywkowej do tańca.

Mateusz Szczepański (35 lat, absolwent Politechniki Koszalińskiej) poważnie zachorował pod koniec 2021 roku. Przeszedł skomplikowaną operację, która zakończyła się pomyślnie. Po ponad półrocznym pobycie w szpitalu wrócił do domu. Teraz potrzebne są pieniądze na regularną i intensywną rehabilitację. Możemy mu pomóc w walce o powrót do pełni zdrowia!

Organizatorzy koncertu:
  • Politechnika Koszalińska
  • Fundacja “Zdążyć z Miłością”
  • Centrum Kultury Studenckiej Kreślarnia
Sponsor koncertu: