Relacja z XXIII Zimowego Rajdu Pieszego “SZLAKIEM NADMORSKIM” w dniu 02.03.2024

Tradycji stało się zadość i i po raz kolejny wędrowaliśmy wzdłuż naszego wybrzeża w ramach XXIII Zimowego Rajdu Pieszego “Szlakiem Nadmorskim” w sobotę 2 marca 2024 r, a było nas ponad 200 osób. Impreza została przygotowana przy dofinansowaniu Gminy Miasto Koszalin.

Trasę przygotował i nią nas przeprowadził kol. Radosław Siegieda – Przodownik Turystyki Pieszej, który z właściwą sobie swobodą popartą wielką wiedzą raczył nas różnymi opowieściami. Zwłaszcza ciekawa opowieść o historii latarni morskiej w Gąskach wzbudziła szczególne zainteresowanie uczestników naszej wędrówki, w okolicach której mieliśmy też dłuższą przerwę na odpoczynek i posiłek – co kto miał w plecaku.

Trasa wiodła z m. Pleśna do Sarbinowa, licząc ok. 10 km. Oczywiście wielu igrając z morzem doświadczyło niespodziewanych kąpieli po niespodziewanym spotkaniu ze zdradzieckimi falami. Obficie została potraktowana przez fale w ten sposób m.in. kol. Ewa Kubiak – Wiceprezes Zarządu Oddziału.

Dzięki naszym przyjaciołom ze Szkoły Podstawowej im. Straży Granicznej w Sarbinowie mogliśmy zorganizować metę w ciepłych i przytulnych warunkach.  I tak stare powiedzenie, że przyjaciół poznaje się w biedzie sprawdziło się dzięki postawie Pani Izabeli WASILEWSKIEJ – Dyrektor SP w Sarbinowie!

Na mecie tradycyjnie, tym razem smacznym krupnikiem, przywitali nas Panowie od “Kota” – osobiście właściciele oraz kol. Radek Brzeziński, który jest także autorem pięknego logo rajdu. Entuzjazm uczestników wzbudziła możliwość zaopatrzenia się na weekend w smaczne ciasta przygotowane przez szkolną Radę Rodziców. Była też, a co będzie już tradycją, herbata i kawa.

Oczywiście jak zawsze konkursy, zarówno krajoznawczy jak i plastyczny. Dla najlepszych nagrody, a dla wytrwałych piechurów gratulacje i stosowne wyróżnienia w postaci dyplomów i Odznak Turystyki Pieszej, stosownej rangi zależnej od kilometrów w nogach.

Ostatni akcent spotkania to dyplomy za uczestnictwo grupowe i zaproszenie na kolejny rajd za trzy tygodnie, na “Topienie Marzanny”.

Do zobaczenia na szlaku!

Szczegóły w relacji fotograficznej.

Tekst: Marek Kubiak
Zdjęcia: Radosław Brzeziński, Marek Kubiak, Dorota Nadowska, SOSW w Koszalinie

Przebieg: Pleśna – Gąski – Sarbinowo (10 km)
Meta: Szkoła Podstawowa im. Straży Granicznej w Sarbinowie