Oddział Koszaliński PTTK

PTTK to najstarsza w Polsce organizacja skupiająca turystów i krajoznawców.

Najbliższy rajd:

Wspólne sprzątanie Kamiennych Kręgów w Grzybnicy – 18.05.2024

Od blisko trzydziestu lat, w jeden z majowych weekendów, odbywa się 𝘀𝗽𝗿𝘇𝗮̨𝘁𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗿𝗲𝘇𝗲𝗿𝘄𝗮𝘁𝘂 𝗮𝗿𝗰𝗵𝗲𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝗲𝗴𝗼 𝘇 𝗸𝗮𝗺𝗶𝗲𝗻𝗻𝘆𝗺𝗶 𝗸𝗿𝗲̨𝗴𝗮𝗺𝗶 𝘄 𝗚𝗿𝘇𝘆𝗯𝗻𝗶𝗰𝘆, znajdującego się na terenie Nadleśnictwa Bobolice.

Prace, których celem jest przygotowanie obiektu do kolejnego sezonu, polegają na oczyszczeniu kamiennych konstrukcji z zalegających na nich gałęzi i ściółki leśnej, usunięciu zarastającej je roślinności oraz zebraniu śmieci. Sprzątanie przeznaczone jest 𝘇𝗮𝗿𝗼́𝘄𝗻𝗼 𝗱𝗹𝗮 𝗴𝗿𝘂𝗽 𝘇𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆𝗰𝗵, 𝗷𝗮𝗸 𝗶 𝗼𝘀𝗼́𝗯 𝗽𝗿𝘆𝘄𝗮𝘁𝗻𝘆𝗰𝗵.
 
W tym roku sprzątanie rezerwatu planujemy przeprowadzić 18 maja (sobota) w godzinach 10.00–15.00. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w inicjatywie, której celem jest porządkowanie jednego z 𝗻𝗮𝗷𝗰𝗲𝗻𝗻𝗶𝗲𝗷𝘀𝘇𝘆𝗰𝗵 𝘇𝗮𝗯𝘆𝘁𝗸𝗼́𝘄 𝗮𝗿𝗰𝗵𝗲𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝘆𝗰𝗵 w naszym regionie.
 
Osoby zainteresowane wzięciem udziału w sprzątaniu kręgów muszą 𝗱𝗼𝘁𝗿𝘇𝗲𝗰́ 𝗻𝗮 𝗺𝗶𝗲𝗷𝘀𝗰𝗲 𝘄𝗲 𝘄ł𝗮𝘀𝗻𝘆𝗺 𝘇𝗮𝗸𝗿𝗲𝘀𝗶𝗲. Mimo że Muzeum w Koszalinie zapewnia niezbędny sprzęt, to jest on ograniczony. Z tego powodu zachęcamy do zabrania ze sobą (w miarę możliwości) grabi, gracek, mioteł i innych narzędzi ogrodniczych.
Na uczestników będzie czekał niewielki poczęstunek.
 
Kto jeszcze nie odwiedził rezerwatu archeologicznego w Grzybnicy, będzie miał okazję dowiedzieć się od pracowników muzeum m.in. 𝘄 𝗷𝗮𝗸𝗶𝗺 𝗰𝗲𝗹𝘂 𝗯𝘂𝗱𝗼𝘄𝗮𝗻𝗼 𝗸𝗮𝗺𝗶𝗲𝗻𝗻𝗲 𝗸𝗿𝗲̨𝗴𝗶, 𝗱𝗹𝗮𝗰𝘇𝗲𝗴𝗼 𝘀𝘁𝗮𝘄𝗶𝗮𝗻𝗼 𝗷𝗲 𝗻𝗮 𝘁𝗲𝗿𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗰𝗺𝗲𝗻𝘁𝗮𝗿𝘇𝘆𝘀𝗸 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗸𝗶𝗺 𝗯𝘆𝗹𝗶 𝗯𝘂𝗱𝗼𝘄𝗻𝗶𝗰𝘇𝗼𝘄𝗶𝗲 tych okazałych budowli.
 
Organizatorem wydarzenia jest Muzeum w Koszalinie przy wsparciu Koła PTTK w Boninie.