• 2024-08-03 -
    Wakacyjny Rajd Pieszy

Relacja z 43. Rajdu Pieszego “Zdobywamy siedmiomilowe buty” w dniu 11.05.2024

Czuwaj!
W sobotę 11 maja 2024 r. byliśmy organizatorami w Rajdzie PTTK „Zdobywamy Siedmiomilowe Buty”.
Trasa wyniosła 12 km i prowadziła przez las i wzdłuż jeziora Chlewo Duże z Bobolic do Porostu na Rajską Plażę, gdzie czekała na nas niespodzianka, Bobolicka Ochotnicza Straż Pożarna wraz z jej fantastycznymi druhnami i druhami oraz Pani Mirosława Jękot, która powitała nas pysznymi ciastami upieczonymi przez nią samą oraz naszych cudownych rodziców Skautów. Nie zabrakło też przepysznej zupy ogórkowej wydawanej tradycyjnie przez dh Zdzisława.
Tym razem był zorganizowany konkurs krajoznawczy dla starszych dzieci, który wygrała uczestniczka z Dobrzycy. Młodsze dzieci miały okazję wziąć udział w konkursie strażackim. Nie było łatwo z ciężkim, strażackim wężem, ale wszyscy spisali się na medal.
Pogoda była wspaniała, akurat do długiego marszu w przepięknej, wiosennej scenerii i uroku leśno-wiejskich zapachów.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie, zwłaszcza OSP Bobolice oraz osobom, dzięki którym mogliśmy posilić się po wędrówce.

Do zobaczenia na turystycznym szlaku z PTTK.

Rajd został przygotowany we współpracy z Gminą Miasto Koszalin w ramach zadania “Organizacja imprez turystyki kwalifikowanej dla dzieci, młodzieży i społeczności Koszalina” w roku 2024.

Tekst: Skauci PTTK Koszalin

Zdjęcia: Radosław Brzeziński, Dorota Nadowska, Agata Kunc i inni

Przebieg: Bobolice – Porost (12 km)
Meta: Rajska Plaża w Poroście