Oddział Koszaliński PTTK

PTTK to najstarsza w Polsce organizacja skupiająca turystów i krajoznawców.

Najbliższy rajd:

Relacja z Wakacyjnego Rajdu Pieszego “Pętlą tatrzańską” w dniu 05.08.2023

W pierwszą sobotę sierpnia (5.08.2023) odbył się kolejny rajd z cyklu „Wakacyjny Rajd Pieszy”. Przeszliśmy całą „Pętlę Tatrzańską”, czyli żółty szlak pieszy (13 km.). Jest to najbardziej techniczny szlak w naszej okolicy. Przebiega przez dziewięć najwyższych wzniesień morenowych Góry Chełmskiej. Kończy się na największym wzniesieniu, Krzyżance. Po drodze mijamy głaz poświęcony Tadeuszowi Surmińskiemu, zasłużonemu leśnikowi, który zmarł na służbie. Trasa trudna z wieloma wysokimi i stromymi podejściami/zejściami. Szlak został zaprojektowany w 1974 r. przez Mariana Czernera i wyznakowany przez działaczy z Klubu Turystyki Pieszej PTTK „Słowińcy” w Koszalinie.

W rajdzie udział wzięło 12 osób, czyli tradycyjnie kameralna impreza, jak to w wakacje. Trasę poprowadził Roman Jacewicz i Radosław Brzeziński. Pogoda oczywiście zamówiona, idealna na wędrowanie. Na trasie zapoznaliśmy się z owocami prac kol. Radka Brzezińskiego, który rozpoczął odnawianie oznakowania szlaku. Po paru przerwach na odpoczynek i posiłek dotarliśmy na Krzyżankę, gdzie zakończyliśmy rajd. Mamy nadzieję, że impreza spełniła oczekiwania uczestników.

Zapraszamy na następny rajd, który odbędzie się 2 września 2023 roku. Regulamin pojawi na stronie Oddziału dwa tygodnie przed imprezą.

Zapraszamy serdecznie do wspólnych wędrówek, które zawsze mają charakter rekreacyjno-edukacyjny, pozwalając nie tylko aktywnie odpoczywać ale też poznawać historię i atrakcje regionu koszalińskiego.

Z turystycznym pozdrowieniem do spotkania na szlaku.

Tekst: Roman Jacewicz
Zdjęcia: Dorota Jóźków, Beata Wolf

Dodaj komentarz